Природні чудеса України — мальовничі пейзажі. ФОТО

Україна сповнена прекрасних місць з дивовижними пейзажами. У нашій країні є і гори, і море, і таємничі печери, і великі пустелі — варто тільки захотіти все це побачити. А найприємніше, що знаходиться все це буквально під рукою.

Цілий світ у мініатюрі можна знайти, навіть не залишаючи меж України. Шукачі вражень і цінителі красивих пейзажів можуть знайти на її території безліч прекрасних місць, фотографії яких з легкістю переконають глядача в тому, що це Австралія, Ізраїль, США чи Швейцарія.

Пропонуємо побувати разом з нами в десяти найбільш унікальних пейзажних точках України. Ці найкрасивіші місця світу повинен відвідати кожен мандрівник.

1. Водоспад Шипіт

Краще гір можуть бути тільки гори з спадаючими потоками води. Водоспад Шипіт біля підніжжя гори Гемба, в українських Карпатах — один з найкрасивіших водоскатов в Україні. Незважаючи на те, що водоспад відносно невеликий, у красі його можна порівняти з африканським мега-каскадом Тугела.

1460956484_1 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де розташований: Закарпатська обл, Межигорький район, село Синевирська Поляна

2. Дністровський каньйон

Дністровський каньйон розташований в межах чотирьох західних областей України: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує Дністровському каньйону місце в списку найбільших каньйонів не лише України, але і Європи. За результатами всеукраїнського Інтернет-опитування у 2008 році, Дністровський каньйон визнаний одним із 7 природних чудес України. Бонусом до природних красот каньйону стане рукотворна пам’ятка — добре збереглася до наших днів Хотинська фортеця. Чим не Англія?

1460956871_6 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька та Хмельницька області

3. Мавринський майдан

Мавринський майдан — не менш загадковий історичний об’єкт, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж або геогліфи Наска. Походження майдану неивестно. Існує кілька версій щодо його утворення і призначення. За однією з них, запорізькі козаки використовували майдан як оборонна споруда. Можливо, раніше він був храмом, релігійно-культовою спорудою або якимось обсерваторным комплексом те саме.

1460956473_3 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Дніпропетровська область, Павлоградський район, село Межиріч

4. Актовський каньйон

Актовський каньйон відомий також як «Каньйон диявола». Українська мініатюрна версія північноамериканського Гранд-Каньйону знаходиться в Миколаївській області. Що особливо дивно, адже це рівнинна територія України. Гранітно-базальтові скелі ріднять український каньйон з американським не тільки візуально, але і за геолого-ландшафтним показниками.

1460956471_4 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Миколаївська оласть, Вознесенський район

5. Оконські джерела.

На гладі невеликого озера, не замерзаючого круглий рік, завжди помітні два невеликих «горбка» — це термальні ключі. Проходячи триметрову товщу ці фонтани піднімають з глибин близько двохсот літрів води в секунду. Озерні ключі містять високий відсоток вапна, кухонної солі і магнію, а завдяки їх температурі, вода у всьому озері ніколи не замерзає навіть у лютий мороз градусник показує 8-9° С.

1460956526_5 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Волинська область, Маневицький район, село Оконськ.

6. Скелі Довбуша

Скелі Довбуша — не тільки красиве місце, але ще й історичне. Величезні валуни, прозвані так на честь ватажка опришків, з’явилися тут задовго до Олекси Довбуша і людей взагалі. Вік скель перевищує 70 млн років. Сьогодні територія, де знаходяться мальовничі скелі, відноситься до Поляницкому регіональному ландшафтному парку, де любителі гір знайдуть для себе ще багато цікавого.

1460957130_8 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Івано-Франківська обл., Долинський р-н

7. Кришталева печера.

Карстовий лабіринт довжиною 22 метри отримав свою назву за невимовно красиві гіпсові кристали, що прикрашають стіни печери.

1460956553_7 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Тернопільська область, Борщевський район, село Кривче

8. Озеро Синевир

Озеро Синевир — найбільше озеро України в 2008 році було визнано одним з семи чудес нашої країни. Озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, його глибина сягає 22 метри.

1460956475_8 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де розташований: Закарпатська область, Міжгірський район, село Синевирська Поляна

9. Українське Мертве море.

Так називають озеро Лемурийское на Херсонщині. На кожен літр води з Лемурійського озера, припадає на 50 грамів більше солі, ніж на літр води Мертвого моря. Води цього озера пофарбовані в рожевий колір. Завдяки своїм лікувальним властивостям, вода з цього озера визнана однією з найбільш цілющих в Україні, так само, як і місцеві лікувальні грязі. Чим не Йорданія?

1460956484_9 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Херсонська область, неподалік від села Григорівка

10. Тунель кохання

Тунель кохання — пам’ятка природи місцевого значення. Знаходиться мальовничий романтичний куточок біля селища Клевань, що у Рівненській області. Тунель являє собою ділянку залізничної колії, що веде від Клевані до селища Оржів, картинно заросла з обох боків деревами. Тунелем кохання присвячений фільм «Клевань: Тунель Кохання» японського режисера Акийоши Имазаки, знятий ним з натури в 2014 році.

1460957196_10 Природні чудеса України - мальовничі пейзажі. ФОТО

Де знаходиться: Рівненська область, неподалік від селища Клевань

Источник

Loading...
Loading...