У “Тузлівських лиманах” частіше з’являються сірі зайці: зараз у тварин “шлюбний сезон”

0 коментарів 64773 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Під час повномасштабної війни на території Нацпарка “Тузлівські лимани” стали частіше з’являтися сірі зайці через відсутність полювання та браконьєрства. Зараз у тварин триває шлюбний період. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на еколога Івана Русєва.


Як зазначає пан Русєв, здорові зайці живуть поруч з шакалами, які, як і інші хижаки, виконують справжню роботу санітарів природи і вилучають слабих та хворих тварин.

В об’єктив еколога потрапили дві тваринки під час “спілкування”.

“Цих двох зайців сфоткав під час їх шлюбних ігор на Кордоні “Тузлівська Амазонія”. Вони зараз часто зустрічаються там, де є вода між острівцями. І дуже вміло бігають по воді”, – зауважив співробітник Нацпарка.

Шлюбний період проходить у зайців з січня по вересень. В цей час самці часто б’ються між собою, “нагороджуючи” противника глибокими рваними ранами.

За словами еколога, сірий заєць веде нічний спосіб життя, проводячи світлий час доби в укритті посеред заростей трави або чагарників, майже повністю зливаючись з навколишнім середовищем. З настанням сутінків він вибирається на годівлю, пробігаючи в пошуках соковитого корму кілька кілометрів. Він любить харчуватися солодкою конюшиною, молодими злаками, кульбабами, ягодами та корнеплодами.

У "Тузлівських лиманах" частіше з'являються сірі зайці: зараз у тварин "шлюбний сезон"
Як розповів Іван Русєв, самка після пологів залишає лігво-гніздо і лише раз на добу приходить погодувати зайчат протягом місяця. Малюки спочатку тримаються разом, а у віці 4-5 днів розбігаються по затишних місцях поруч з місцем народження. За два тижні вони вже важать 300-400г і посилено харчуються молодою травичкою, а за місяць після народження стають повністю самостійними.

Період розмноження розтягнутий з березня до вересня – до 3 разів на рік. Перший гін відбувається наприкінці зими, в лютому-початку березня. Вагітність триває до 7 тижнів, і зайченята народжуються зрячими і вкритими шерстю (до 9 буває, найчастіше 3—4) наприкінці березня або в квітні. Дорослими вони стають навесні наступного року.

“Але сьогодні, незважаючи на жахливі наслідки від рашистів для людей і дикої природи, все-таки природа відновиться, а неймовірна синергія диких зайців, степових рослинних хвиль, разом з дельфінами, численними іншими птахами наших лиманів і усього Азово-Чорноморського регіону, рослинами, водами, світанками, мурахами – всі, на всіх фронтах, своєю потужною і позитивною енергетикою всіляко допомагають українцям в боротьбі з орками, і всі мріємо про перемогу над ворогом”, – резюмував еколог.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x