Рада дозволила мобілізуватися до ЗСУ деяким категоріям засуджених: що відомо

0 коментарів 13581 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №11079-1, яким внесла зміни до кримінального законодавства України, дозволивши деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав ЗСУ. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на народних депутатів Ярослава Железняка, Олексія Гончаренка та Ірину Геращенко.


За відповідне рішення проголосували 279 народних депутатів.

За словами Ярослава Железняка, антикорупційні ризики, зокрема щодо топкорупціонерів, на яких наголошував відповідний комітет, прибрали тільки частково.

Як підкреслив Гончаренко, не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та за злочини проти основ національної безпеки.

Водночас, за словами Геращенко, у законі залишалася норма про дозвіл на умовно-дострокове звільнення для засуджених за умовне вбивство.

“«ЄС» утрималися під час голосування, тому що в законі залишалася норма про дозвіл на умовно дострокове звільнення для осіб, засуджених за умовне вбивство. Щодо корупціонерів, то їм не дозволять замінити покарання на можливість воювати”, – зазначила Геращенко.

Як зауважила Геращенко, зміни до Кримінального та інших законів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальній цілісності #11079-1 пропонують:

• зміни до КК щодо умовно-дострокового звільнення осіб для їх участі у військовій службі за контрактом і встановлення відповідальності за ухилення від такої служби;

• суд зможе приймати рішення про умовно-дострокове звільнення осіб для їх участі у військовій службі за контрактом, а також звертатися до виконання судових рішень з цього питання;

• врегулювання порядку умовно-дострокового звільнення від покарання осіб для їх участі у військовій службі за контрактом;

• зміни до закону про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, щоб командири військових частин були відповідальні за адміністративний нагляд за такими особами;

• зміни до закону про військовий обов’язок і військову службу, щоб встановити особливості прийняття, проходження та звільнення з військової служби осіб, умовно-достроково звільнених для військової служби за контрактом, а також вирішити питання їх соціального та правового захисту.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x