Американський експерт перерахував, що потрібно Україні для перемоги у війні з рф

0 коментарів 25218 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Не зважаючи на те, що російські окупанти перевершують ЗСУ за чисельністю та озброєнням, у Києва все ще є реальний шанс виграти війну.


Таку заяву зробив військовий аналітик центру RAND Corp Майкл Бонер. Він зазначив, що за час війни “ніхто ще не висунув потенційну теорію перемоги”, пише Business Insider. За даними експерта, для перемоги України її союзники – США і Євросоюз – змушені будуть витрачати від $54 до $72 млрд на рік на виробництво достатньої кількості ракет і артилерійських снарядів, щоб ЗСУ могли піти в наступ.

У цієї потенційної формули перемоги України є дві передумови. Однією з них є те, що ЗСУ накопичують потужні наземні бойові сили, здатні розгромити приблизно 500 тис. російських солдатів.

При цьому Бонерт вказує на дослідження, проведене RAND у 2015 році, яке передбачає, що Україна може повернути свою територію. У рамках цього дослідження експерти проаналізували, наскільки великі сили потрібні НАТО, щоб вибити армію РФ у разі вторгнення в країни Балтії та на територію Балкан.

“За нашими оцінками, знадобляться ще 14 бригад і засоби, що їх супроводжують, можливо, 6 бригад і 86 тис. солдатів загалом прибудуть зі США, а також 8 бригад і така сама кількість військових від союзників по НАТО, а також сил для підтримки з повітря і на морі”, – йшлося у висновках дослідження 2015 року.

На думку Бонерта, балтійський сценарій має схожість із ситуацією, з якою Україна стикається сьогодні.

Однак зібрати 21 бригаду приблизно по 4000 солдатів у кожній, а також навчити й оснастити їх за стандартами НАТО буде непросто.

“Для порівняння: 21 бригада – це приблизно 50-60% армії США. Або доведеться взяти еквівалент британської, німецької чи французької армії, навчити їх і надати їм 100% усього необхідного спорядження”, – зазначив Бонерт.

При цьому аналітик вважає, що Україна може провести мобілізацію для ударної групи, здатної почати вирішальний наступ.

“Якби їм довелося проводити ротацію сил протягом приблизно двох років у поєднанні з новим призовом на військову службу, вони, ймовірно, змогли б переобладнати достатню кількість бригад”, – висловив думку Бонерт.

Наразі найбільшою проблемою України є не брак мобілізованих, а брак озброєння та боєприпасів.

“Більшість батальйонів досі не повністю оснащені. НАТО має дати обіцяне”, – вказав Бонерт.

Це порушує інше важливе питання: скільки боєприпасів потрібно Україні? Хоча танки і безпілотники були корисні у війні, найбільш руйнівною зброєю була артилерія і керовані ракети великої дальності. Однак це озброєння пожирає величезну кількість гаубичних снарядів або дефіцитних ракет.

За словами Бонерта, РФ відправляє на війну в Україну 25-30 тис. нових військовослужбовців на місяць. Це означає, що Україна повинна вбивати приблизно 30 тис. окупантів на місяць, або близько 1000 на день, щоб підірвати міць РФ. Експерт звернув увагу, що цього року ЗСУ ліквідовують від 800 до 1000 росіян за добу, не зважаючи на те, що “не вистачає боєприпасів”. Він зазначив, що за наявності достатньої кількості боєприпасів ЗСУ могли б завдати достатніх втрат РФ.

Також Бонерт оцінив вартість боєприпасів для двох сценаріїв: один, за якого Україна продовжуватиме оборонятися, та інший, за якого вона перейде в наступ.

Він почав із плану Міноборони Естонії на 2023 рік, у якому викладено дорожню карту для перемоги України над РФ.

“Війну можна виграти протягом наступних трьох років або менше, коригуючи і збільшуючи обсяги військової продукції НАТО і допомогу Україні, а також нав’язуючи РФ перспективу нестерпного рівня виснаження”, – вважають в Естонії.

Естонці підрахували, що ЗСУ знадобиться постійний потік боєприпасів, до якого входять 2,4 млн артилерійських снарядів, 4800 ракет ППО, здатних захистити міста від російських ракет, і 8760 керованих бомбардувальних ракет на рік. Але цей перелік не охоплює засоби ППО, які можуть знадобитися Україні для фронтових військ, зазначив Бонерт.

Загалом, за оцінками Бонерта, знадобиться $20-$35 млрд на рік, якщо Україна продовжуватиме оборонятися, і $54-$72 млрд на рік, якщо ЗСУ перейдуть у наступ. Але і ці цифри неповні.

“Сюди не входить навчання, підтримка та обладнання. Це великі гроші, але насправді приблизно стільки ж США витратили на Ірак і Афганістан протягом 15 років поспіль”, – констатував експерт.

Бонерт вважає, що НАТО може задовольнити потреби України. США, наприклад, планують виробити 14 тис. ракет GMLRS у 2025 році і можуть виробляти до 700 крилатих ракет на рік. Америка і НАТО разом виробляють близько 4600 зенітних ракет на рік. А те, що союзники України не можуть виробити самі, вони зможуть купити в інших країн.

“Це цілком здійсненно. Просто будуть потрібні гроші”, – підкреслив Бонерт.

Він зазначив, що великі українські запаси боєприпасів частково компенсують брак військових.

“По суті, ви замінюєте людей металом. Але знадобиться досить значне збільшення західних пожертвувань”, – сказав він.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x