На півдні Одещини комітет Ради підтримав перейменування двох населених пунктів

0 коментарів 17955 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 3 квітня, парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на своєму засіданні підтримав перейменування ще семи міст та 44 сіл і селищ. На півдні Одеської області мають намір перейменувати одне село в Болградському районі та одне селище на Ізмаїльщині. Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань деколонізації Роман Лозинський, передає “Бессарабія INFORM”.


Як вже повідомляла «БІ», йдеться про перейменування селища Суворове Ізмаїльського району, якому повернуто історичну назву – Шикирлик. Також у перелік затвердженого перейменування увійшло село Малоярославець Другий Тарутинської громади Болградського району, якому погоджено нове найменування – Ярославове.

Нагадаємо, що на минулому засіданні парламентського комітету, яке відбулося 20 березня, в Тарутинській громаді село Малоярославець Перший було запропоновано перейменувати на Прикордонне, адмінцентр ТГ, селище Тарутине – на Бессарабське.

На Одещині мають перейменувати шість сіл та одне селище. Так, в Березівському районі село Сухий Овраг отримало попередню назву Сухий Яр. У Роздільнянському районі майбутня топонімічна мапа може виглядати наступним чином: селу Андрієво-Іванове погоджено назву Світанок, селу Міліардівка – Мільярдівка, селу Перше Травня – Молдованка, селу Старостине – Старосілля.

«У 2023 році Верховна Рада прийняла закон про деколонізацію, де чітко визначила терміни: шість місяців громади обговорюють, приймають рішення, передають на Верховну Раду. Далі з Українським інститутом національної пам’яті, Національною комісією (зі стандартів державної мови – Ред.) ми готуємо рішення, голосуємо й очищуємо нашу країну, нашу карту від всього російського, радянського, імперського», – нагадав нардеп Роман Лозинський.

За його словами, у рамках деколонізації в Україні перейменують ще 7 міст і 44 села/селища. Серед них – два міста на Луганщині. Таке рішення прийняли члени комітету на засіданні 3 квітня.

На півдні Одещини комітет Ради підтримав перейменування двох населених пунктів

Сім міст перейменують так:

  • Сєвєродонецьк (Луганська область) – на Сіверськодонецьк;
  • Ватутіне (Черкаська область) – на Багачеве;
  • Дружба (Сумська область) – на Журавське;
  • Першотравенськ (Дніпропетровська область) – на Шахтарське;
  • Красноград (Харківська область) – на Берестин;
  • Первомайський (Харківська область) – на Златопіль;
  • Первомайськ (Луганська область) – на Сокологірськ.

Лозинський зауважив, що рішення комітету не є остаточним. Фінальне голосування відбудеться у залі парламенту, де пропозиції щодо перейменувань мають отримати підтримку щонайменше 226 народних депутатів.

Він додав, що жителям перейменованих населених пунктів не потрібно буде нічого змінювати: всі документи залишаться чинними. А для юридичних осіб будь-які зміни документів з часом будуть безкоштовні.

На фото – Малоярославець Другий

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x