Перейменувати все одно доведеться: мешканців Тарутинської громади закликають надати свої пропозиції

0 коментарів 15525 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Тарутинській громаді нагадали, що триває процедура перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку російської імперської політики. Термін прийняття Верховною Радою України пропозицій щодо перейменування спливає 27 січня 2024 року, а тому місцевих мешканців просять бути активнішими. Про це, із посиланням на селищну раду, повідомляє «Бессарабія INFORM».


Тарутинська громада уже не вперше закликає мешканців до активної участі в обговоренні даного питання. Крім того, у селищній раді наголосили, що до її повноважень відноситься лише надання пропозицій, а не вирішення питання ─ перейменовувати населений пункт або ні.

«У разі відсутності пропозицій, перейменування буде проведено Верховною Радою до 27 квітня 2024 року на підставі пропозицій Українського інституту національної пам’яті», ─ зазначили у громаді.

У грудні 2023 року ініціативною групою було направлено лист до Українського інституту національної пам’яті щодо виключення з Переліку назв населених пунктів, що містять символіку російської імперської політики, смт Березине, смт Тарутине, села Малоярославець Перший та Малоярославець Другий. У відповідь громада отримала висновок такого змісту: «…назви населених пунктів Болградського району Одеської області смт Березине, села Красне, села Малоярославець Перший та села Малоярославець Другий, смт Тарутине відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої статті 2 Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» належать до символіки російської імперської політики, а подальше функціонування вказаних назв, згідно з пунктом 1 частини першої статті 2 Закону, є пропагандою російської імперської політики».

Зважаючи на таку ситуацію, у громаді звернулися до мешканців ─ більш активно висловлювати свої пропозиції стосовно перейменування зазначених населених пунктів. На даний час до Тарутинської селищної ради надійшли дві пропозиції щодо перейменування смт Тарутине: Буджак та Бессарабське.

«У зв’язку з тим, що раніше Бородінська громада внесла пропозицію перейменування Бородіно в Буджак, на тепер у нас залишається одна пропозиція щодо перейменування смт Тарутине в смт Бессарабське», ─ розповіли у селищній раді.

Пропозицій щодо перейменування смт Березине надійшло також дві: Березневе та Берестяне.

«Свої пропозиції з обґрунтуванням запропонованої назви або на підтримку запропонованих назв просимо надати до 14 січня 2024 року до Тарутинської селищної ради Одеської області на поштову адресу: 68500, Одеська область, Болградський район, смт Тарутине, вул. Широка,1 або на електронну адресу tarutinops@gmail.com. В зверненні обов’язково зазначається прізвище, ім’я, по-батькові особи, місце реєстрації або місце фактичного проживання та контактний номер телефону», ─ повідомили на сторінці громади.

У тому разі, якщо до 14 січня 2024 року до селищної ради не надійде жодних інших пропозицій, робоча група з питань перейменування, враховуючи наявні пропозиції, підготує проєкт рішення про затвердження подання щодо перейменування населених пунктів, на позачергову сесію селищної ради, яка відбудеться 16 січня 2024 року.

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x