RU UA
RU UA

Громадська організація з Бессарабії привезла до України Голуба Миру

0 коментарів 10530 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


1 грудня у місті Кірхгаймболанден (Німеччина) відбулась щорічна церемонія вручення Голубу Миру в рамках Кірхгаймболандських днів миру. Його отримала і принесла до України громадська організація “Регіональний аналітичний центр”, яка веде свою діяльність у Бессарабії. 


Як розповіли на офіційній сторінці Центру в соцмережах, повідомлення про те, що «Регіональний аналітичний центр» цього року номінували в цій церемонії, як організацію, що базується в невеликому місті та працює з сільським населенням під час війни, стало для них несподіванкою. Звістка про це надійшла від надійних партнерів по громадській діяльності – Громадянської служби миру ForumZFD.

ForumZFD був заснований у 1996 році миротворчими та правозахисними групами, як реакція на Балканські війни. Відтоді вона прагне подолати війну та насильство.

“Ми співпрацюємо з Громадянською службою миру ForumZFD вже досить довго і з початку повномасштабного вторгнення вони стали надійною підтримкою в роботі з місцевим населенням, постраждалими у війні та владою”, – розказали в українській ГО.

“Я сподіваюся, що голуб принесе мир, що він принесе щастя. Це вже 48 річниця проведення церемонії, але вперше голуб миру подорожує до України, яка зараз охоплена війною”, – зазначив при врученні нагороди голова районної адміністрації Райнер Гут.

З початком повномасштабного вторгнення в Україні робота Регіонального аналітичного центру була адаптована під ситуацію та потреби населення, своєю увагою не оминули ні внутрішньо переміщених осіб, ні жінок як найбільш постраждалих від військової агресії, ні дітей. Ми намагаємось створювати у співпраці з місцевими органами влади умови для інтеграції та соціального згуртування для людей, що опинились на новому місці, в складних умовах та в тривалому стресі.

“Коли ми побачили, що швидкого вирішення конфлікту немає, було зрозуміло, що наш Голуб Миру повинен летіти в Україну. Для нас було важливо надіслати знак народу України, повідомлення про те, що вони не забуті. Ми шукали організацію, що працює в Україні саме з сільською місцевістю та без значних ресурсів. Важливо було підтримати. А тому, ми, як робоча група спрямували свій пошук саме на такі організації. Тому, коли ми дізнались про організацію «Регіональний аналітичний центр» на офіційному сайті ForumZFD, як таку, що займається просвітою, психологічною підтримкою для людей, ми звернулись за відгуками до наших партнерів. Ми отримали дуже позитивні відгуки. А далі, в нас не було сумніву, що саме ця організація отримає цю номінацію”, – сказав Норберт Вілленбахер, речник робочої групи «Дні миру» та модератор церемонії нагородження.

“Сьогодні всі люди в Україні об’єднуються, допомагають один одному, намагаються бути сильними. І кожен робить посильну для нього роботу. Не тільки наша організація заслуговує на таку нагороду. Сьогодні в Україні, а також по всьому світу кожна людина є волонтером, що підтримує наших громадян та працює для майбутнього Миру”, — наголосила під час зустрічі керівниця Регіонального аналітичного центру Світлана Гудь.

Голуб вже був в багатьох країнах, де були конфлікти. І кожного разу він відправляється туди, де є потреба в мирі. Але цього року він переданий не після встановлення миру, а під час війни, з надією, що він цей мир принесе. Вже наступного року він має відправитись далі, де є запит на мирне та безконфліктне існування.

Голова районної адміністрації Райнер Гут висловив надію, що наступного року особисто зможе забрати пташку в Україні разом із Людгером Грюневальдом, речником групи Кірхгаймболандер Amnesty International.

Громадська організація з Бессарабії привезла до України Голуба Миру

Громадська організація з Бессарабії привезла до України Голуба Миру

Громадська організація з Бессарабії привезла до України Голуба Миру

Громадська організація з Бессарабії привезла до України Голуба Миру

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована