“Висихання озер – це не катастрофа, а природний процес”: Rewilding Ukraine – про водойми у Дельті Дунаю

0 коментарів 27108 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Цей рік був надзвичайно посушливим у дельті Дунаю. Рівень води на українській ділянці річки Дунай та придунайських озерах був дуже низьким. Деякі озера навіть майже повністю пересохли.


“Бессарабія INFORM” неодноразово повідомляла про тяжкі наслідки цих процесів, від яких потерпає  місцеве населення, і про те, як на це реагує обласна влада.

Але громадська організація з охорони природи Rewilding Ukraine наголошує – це не катастрофа, а природний циклічний процес, який відбувається раз на десятиліття під час маловоддя.

“Загалом люди вважають, що це катастрофа, але висихання озер – це природний процес, який відбувається приблизно раз на десятиліття під час межені – низького рівня води. Водні тварини добре пристосовані до цього циклу: більшість організмів або глибоко риють та виживають у вологому ґрунті, або мігрують до річки чи найглибших місць. Якщо озеро багато років поспіль штучно заповнювати водою, то органічні речовини утворюють на дні кремоподібний осад, який вбиває або придушує придонні організми, озеро міліє і заростає водною рослинністю, якість вода погіршується, що загалом призводить до бідного розмаїття життя. Але процес висихання дозволяє ущільнити дно озера та очистити його. Отже, наступного року вода та риба повернуться в озеро, якщо воно має природний зв’язок із річкою, і ми побачимо тут справжній розквіт життя з багатим біорізноманіттям, чистою водою та великими відкритими дзеркалами води”, – зазначають природознавці.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x