Рені відчуває сильний кадровий голод, через що не реалізовує свій потенціал – причини

0 коментарів 14418 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Рені, мальовниче місто південної Бессарабії, яке колись було гордістю транспортної інфраструктури України, зараз стикається з серйозними кадровими проблемами, які гальмують розвиток його стратегічно важливих підприємств та галузей. Аналіз вакансій, опублікованих Державною службою зайнятості, виявив гострий дефіцит кваліфікованих працівників в найбільш важливих сферах.


Медичні заклади, адміністрація морського порту, державні установи – усі вони відчувають дефіцит кадрів. Парадоксально, але факт: у місті, де є великий потенціал для зростання, кваліфіковані працівники є рідкістю.

Морський торговельний порт, який відіграє ключову роль для Рені, безуспішно намагається закрити понад десяток вакансій провідних технічних спеціалістів: старших механіків-капітанів, слюсарів-ремонтників, майстрів виробничих дільниць. За словами керівництва порту, пропоновані високі зарплати до 45 тисяч гривень не можуть компенсувати міграцію кадрів до великих індустріальних центрів. І однією з головних причин є мобілізація працездатного населення. Військова ситуація в Україні призвела до мобілізації значної кількості працездатного населення, що зменшило доступність робочої сили у місті. Це, без сумніву, наклало свій відбиток, але не може бути виправданням для відсутності системних рішень.

«Нестача досвідченого персоналу вже створює виробничі труднощі і може призвести до сповільнення вантажопотоку через порт», – застерігають експерти з питань праці.

Проблема браку працівників торкнулася й інших життєво важливих галузей. Комунальне некомерційне підприємство «Ренійська центральна міська лікарня» не може заповнити щонайменше 5 вакансій лікарів різних спеціалізацій через відтік кадрів. Серед причин кадрового дефіциту місцеві експерти називають міграцію працездатного населення за кордон, мобілізацію під час війни, а також недостатньо конкурентні компенсаційні пакети. Амбітні та освічені медики з інших міст не погоджуються на зарплатню у 20 тисяч гривень, не маючи житла в Рені та найменших перспектив професійного зросту.

Державні установи в Рені, зокрема виконком Ренійської міської ради, також відчувають потребу у спеціалістах місцевого самоврядування. Ці професіонали виконують критично важливі функції, забезпечуючи ефективне управління громадою та реалізацію місцевих політик. Нестача таких фахівців може призвести до зниження якості обслуговування громадян, затримок у виконанні важливих проєктів та загального занепаду ефективності місцевого управління. Це, у свою чергу, може впливати на загальний рівень задоволеності мешканців міста та їхню довіру до місцевої влади.

Цікаво, що роботодавці комунальних закладів стикаються з браком претендентів як на керівні посади в культурній сфері з окладом всього 8 тисяч гривень, так і на вакансії прибиральників, сторожів, вантажників з такою ж зарплатою.

Подібна ситуація спостерігається і в приватному секторі невеликих фірм торгівлі та сфери послуг, де пропонуються професії продавців, кухарів, пекарів. Оплата на рівні 8-11 тисяч гривень виявляється недостатньо привабливою. Складно очікувати від людей, що вони залишаться в місті і будуть працювати за зарплати, які зовсім не відповідають сучасним економічним реаліям.

Не можна не згадати про дефіцит освіти та навичок. Місцеві жителі часто не мають доступу до відповідних навчальних програм, що не дозволяє їм здобути необхідну кваліфікацію. Освіта та професійна підготовка могли б стати ключовими елементами вирішення проблеми. Місцевій владі слід створювати умови для навчання та перекваліфікації, щоб місцеві жителі могли здобувати нові навички і знаходити гідну роботу у рідному місті.

Важливо усвідомити, що без малярів, механіків, лікарів та інших професіоналів місто не зможе функціонувати ефективно.

Підвищення заробітної плати – це першочерговий крок. Без гідної оплати праці будь-які намагання втримати спеціалістів приречені на провал. Місцева влада та роботодавці повинні взяти на себе відповідальність і забезпечити конкурентоспроможний рівень заробітної плати. Покращення умов праці також має стати пріоритетом. Забезпечення комфортних та безпечних умов роботи сприятиме зниженню рівня плинності кадрів та підвищенню мотивації працівників.

Отже, невелике портове місто розділяє ті ж проблеми ринку праці, що й інші населені пункти України. Нестача кваліфікованих кадрів, потреба підвищення престижу професій, рівня заробітних плат та розширення місцевої економіки стануть ключовими викликами для забезпечення стабільного функціонування стратегічно важливих підприємств, державних установ та розвитку бізнесу. І це не лише обов’язок місцевої влади, але й запорука стабільного розвитку міста.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x