На острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику знайшли новий дім шість водяних буйволів

0 коментарів 13743 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Завдяки зусиллям команди Rewilding Ukraine шість водяних буйволиць щойно оселилися на острові Єрмаків в дельті Дунаю, щоб збагатити генофонд місцевого стада буйволів. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Rewilding Ukraine.


Тварини приїхали з долини річки Тиса із Закарпаття. Їх зібрав з місцевих ферм та опікувався ними еколог і активіст з Німеччини Мішель Якобі.

У рамках зусиль з ревайлдингу водяні буйволи оселилися на острові Єрмаків в Дунайському біосферному заповіднику у 2019 році. Вони допомагають відновити процес природного випасу, створюють мозаїчні ландшафти, сприяючи збагаченню біорізноманіття острова, а також приваблюють туристів. Близько 50 років тому буйволи мешкали в дельті Дунаю, тож зараз вид повертається до регіону.

Тепер шість нових буйволиць доповнять існуюче стадо, яке вже добре адаптувалося до природи дельти Дунаю і щорічно поповнюється малюками. В майбутньому воно слугуватиме «банком» буйволів для їх розселення на інші території дельти.

На острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику знайшли новий дім шість водяних буйволів
6 водяних буйволиць були перевезені на острів на баржі.
ROMAN KLIMENKO

Архітектори ландшафту

«Ці тварини є справжніми архітекторами ландшафту! Добре пристосовані до вологих умов і жорсткої рослинності, раціон водяних буйволів містить навіть молодий очерет. Вони підтримують луки та протоки, проріджують кущі, харчуються навіть інвазивними видами, такими як аморфа», – каже Олексій Пудовкін, фахівець з питань перевезення тварин Rewilding Ukraine.

Буйволи риють ґрунт, залишають послід, створюють калюжі, що дає простір для існування багатьом комахам, земноводним та іншим тваринам. У хутрі та в травній системі вони переносять насінини понад 200 видів рослин.

Тварини допомагають подолати зміну клімату

Зростає кількість досліджень, які доводять, що відновлення популяцій ключових видів тварин до значних, близьких до історичних рівнів, допомагає істотно збільшити поглинання та зберігання атмосферного вуглецю екосистемами. Це допомагає сповільнити кліматичні зміни та подолати їхні наслідки.

«У процесі природного випасання вуглець переміщується з надземної рослинності в ґрунт через послід. Таким чином збільшується накопичення вуглецю в природній системі та зменшується кількість пожеж, – розповідає Михайло Нестеренко, виконавчий директор Rewilding Ukraine. – Тому ми приділяємо багато зусиль не тільки відновленню природних територій, але й поверненню видів тварин, що колись їх населяли. Так, в рамках зусиль із ревайлдингу, на Єрмакові оселилися водяні буйволи, дикі коні та інші великі травоїди».

Природний рай для тварин

Острів Єрмаків був відновлений до природного стану близько 10 років тому за проєктом WWF Україна. На даний момент він є однією з найбагатших за біорізноманіттям територій Дунайського біосферного заповідника, де зустрічається багато видів птахів, наприклад, кучерявий і рожевий пелікани, великий бугай, орлан-білохвіст й інші.

Буйволи були завезені в Придунав’я в рамках проєкту «Відновлення водно-болотних угідь і степів регіону дельти Дунаю», що фінасується програмою «Наземні та морські ландшафти під загрозою», за підтримки Дунайського біосферного заповідника та орендарів острова ТОВ «Єрмак».

На острові Єрмаків у Дунайському біосферному заповіднику знайшли новий дім шість водяних буйволів
Острів Єрмаків був відновлений до природного стану близько 10 років тому і зараз є однією з найбагатших за біорізноманіттям територій Дунайського біосферного заповідника.
ANDRIY NEKRASOV / REWILDING EUROPE

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x