Свята під час війни: як змінилися витрати українців на новорічні подарунки та застілля

0 коментарів 26676 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Українці здебільшого залишаються незламними життєлюбами і, незважаючи на складності воєнного часу, прикрашають своє житло зимовим декором, організовують святкові застілля та підшукують подарунки рідним і близьким. Природно, падіння доходів, перебої зі світлом і зв’язком та ворожі ракетні обстріли призвели до зниження споживчої активності порівняно з минулим мирним роком.


Ритейлери зазначають, що й у грудні 2022-го споживачі були активні настільки, наскільки це можливо в поточних умовах, пише Фокус.

“Війна й атаки на енергетичну інфраструктуру країни позначилися на поведінці споживачів і структурі продажів маркетплейсу та мережі “АЛЛО” [магазинів техніки й електроніки]. У порівнянні з груднем 2021 року, у грудні 2022-го онлайн-трафік впав майже вдвічі. Загальний офлайн- трафік також зменшився на 14%, щоправда, і кількість магазинів мережі “АЛЛО” скоротилася: у грудні їх працювало близько 285 із 345 відкритих до війни”, — ділиться спостереженнями Сергій Чорний, керівник відділу аналітики омніканального роздробу ГК “АЛЛО”.

У пресслужбі Eldorado.ua також зазначають, що в мирний час відвідування магазинів і покупки на новорічні свята були в рази активнішими. У компанії уточнюють, що напередодні Нового Року 2023 та в його перші дні активність помітно знижувалася під час повітряних тривог, але покупці швидко поверталися до реалізації своїх планів із покупки подарунків як у магазинах, так і онлайн.

Раніше з посиланням на опитування українських споживачів, яке провела компанія “Делойт”, Фокус писав, що майже 52% громадян планували напередодні Нового Року 2023 року купувати менше товарів, ніж роком раніше. Очевидно, це пов’язано зі зменшенням і знеціненням доходів українців та з більш обережним ставленням до витрат під час війни.

Однак, як зазначає Сергій Чорний, у грудні 2022 року середній чек порівняно із груднем 2021-го зріс на 32%, що співрозмовник Фокусу пояснює подорожчанням більшості товарів і зміною кошика. Адже тепер поряд із традиційними новорічними подарунками клієнти “АЛЛО” напередодні свят часто купували дорогі пристрої, які допомагали б переживати блекаут, — генератори, зарядні станції, павербанки.

Юлія Новаченко, директорка з маркетингу Prom.ua також підтверджує, що передноворічні витрати українців зросли на третину порівняно з минулим роком, а середній чек на Prom.ua досяг 1100 грн.

Зазначене опитаними Фокусом операторами ринку збільшення суми середнього чека в цілому відповідає рівню інфляції в Україні, яка, за попередніми оцінками, у 2022 році має становити близько 30%.

Особливо зросли в ціні продукти харчування й делікатеси. Святковий стіл, за підрахунками Фокусу, подорожчав на 42% і його вартість для 4-6 осіб досягла 2320 грн. За підрахунками вчених Інституту аграрної економіки, приготування в домашніх умовах популярної святкової страви — салату “Олів’є” — тепер коштує 281,71 грн, що майже на 50% дорожче, ніж минулого року.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x