RU UA
RU UA

Ізмаїльський порт збільшив вантажопереробку в 1,5 рази у порівнянні з минулим роком

0 коментарів 10476 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У порівнянні з 2021 роком  вантажопереробка ДП “Ізмаїльський морський торговельний порт» збільшилася у 1,5 рази.


Про це повідомляє Асоціації портів України «Укрпорт».

Як відомо, у зв’язку із воєнною агресією відбулося блокування українських портів на Чорному морі і єдиним морським коридором з країнами Європи залишилися морські порти, розташовані на річці Дунай,  тому певна частина вантажів, які раніше перевантажувались у портах великої Одеси (зернові, олія, нафтопродукти, контейнери тощо), почали перевантажуватися у ДП “Ізмаїльський морський торговельний порт», за рахунок чого відбулася заміна втраченого та залучення нових вантажопотоків.

У ДП «ІЗМ МТП» відбулися зміни в  структурі вантажопереробки:

– в наслідок нападу Росії на Україну підприємство втратило транзитний   вантажопотік:,

– проте  зросло перевантаження імпортного та експортного напрямку.

За рахунок збільшення вантажопереробки чистий прибуток склав 380,9 млн грн,  та у порівнянні з 2021 роком зріс у 18 разів.

Відповідно зросли  в двічі середньомісячна заробітна плата одного працівника та майже в 4 рази – виплати на користь держави.

З перших часів воєнної агресії Російської Федерації проти України діяльність підприємства зосереджена також на задоволенні потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, забезпечення функціонування національної економіки в умовах воєнного стану та життєдіяльності населення.

В рамках виконання мобілізаційних завдань працівники підприємства забезпечують заходи:

  • надання послуг з транспортних перевезень (вантажних та пасажирських) для задоволення потреб Збройних Сил України;
  • надання послуг з транспортних перевезень для забезпечення функціонування національної економіки;
  • надання послуг з транспортних перевезень річковим та морським транспортом для забезпечення системи життєдіяльності держави.

В зв’язку з наслідками блокування Російською Федерацією морських портів Чорноморського басейну підприємство збільшило експортно–імпортні операції по перевантаженню вантажів необхідних, як для Збройних Сил України, так і для національної економіки, вдвічі.

Основним проблемним питання, що потребує вирішення  залишається  норматив відрахування частини чистого прибутку у розмірі  80 %.  Головним спрямуванням  коштів, що залишаються у розпорядженні підприємства –  здійснення капітальних інвестицій. Зниження розміру відрахування до 30 % дало б змогу підприємству накопичити кошти для більш вартісного оновлення парку портальних кранів та буксирного флоту підприємства.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована