RU UA
RU UA

Загиблий 17-річний юнак з Одещини після смерті зміг врятувати життя 19-річної дівчині

0 коментарів 17712 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


17-річний хлопець з Балтської громади Одеської області, який загинув у аварії, став донором печінки для дівчини з рідкісною хворобою. Згоду на посмертне донорство дали родичі. Завдяки цьому лікарі столичного “Охматдиту” змогли врятувати життя 19-річній Вероніці. Про це повідомив народний депутат України, голова Комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький у соцмережі Facebook.


Дівчину з ознаками гострої печінкової недостатності та білірубіном на рівні понад 200 доставили до лікарні наприкінці жовтня. З медичної карти лікарі дізналися, що пацієнтка має спадкову рідкісну хворобу – Вільсона-Коновалова. Її стан оцінили як критичний та на консиліумі вирішили, що терміново потрібна трансплантація печінки.

“Вероніці був присвоєний перший статус екстреності у черзі на трансплантацію. Протягом трьох днів система підібрала для Вероніки двох посмертних донорів, але їхні печінки виявилась непридатною для пересадки. На шостий день від подачі заявки система знайшла донора у КНП “Балтійська центральна районна лікарня”, – розповів Михайло Радуцький.

Операція з пересадки донорського органу тривала 14 годин. Її проводила команда з кращих лікарів. Вона пройшла успішно. Нарізі дівчина проходить реабілітацію та вже виходить на прогулянки територією лікарні.

За статистикою, хворобу Вільсона-Коновалова виявляють у 1-4 людини на 100 тис. населення.

Загиблий 17-річний юнак з Одещини після смерті зміг врятувати життя 19-річної дівчині

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована