Надсилали фото паспортів та спакованого товару: етнічна група зловмисників з Татарбунарської ОТГ “попалася” на продажі неіснуючих мопедів та мотоциклів

0 коментарів 30564 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Жителі Татарбунарської ОТГ  входили до групи зловмисників, які заробляли на продажі неіснуючих товарів. Шахраї розміщували на одній із популярних платформ онлайн-оголошень уявний товар і брали за нього з покупців повну або часткову передоплату. Громадяни з різних областей України, надсилали тисячі, а то й десятки тисяч гривень псевдопродавцям, бо ті нібито засвідчували свої особи і те, як спакували й відправили посилку. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції у Одеській області. 


До поліції звернулися кілька жителів Одеської, Київської, Чернігівської, Житомирської та Волинської областей, які в мережі Інтернет придбали мотоцикли та мопеди, сплатили за них кошти, але товар так і не отримали. Потерпілі пояснили, що не сумнівалися у чесності продавців, бо вони надсилали їм фото паспортів, відео спакованого у поштовому відділенні транспорту та картковий рахунок, на який необхідно було перерахувати гроші.

Поліцейські встановили, що до даної шахрайської схеми може бути причетна етнічна група осіб, яка проживає в Татарбунарській ОТГ на Одещині. За адресами проживання правопорушників правоохоронці провели низку обшуків, в ході яких вилучили мобільні телефони із переписками з потерпілими, додаткові слоти від абонентських номерів, записні книжки з чорновими записами, банківські картки, гроші та інші докази протиправної діяльності.

Наразі в рамках провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України речові докази направили на експертизу.

Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру в шахрайстві, вчиненому шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Згідно з санкцією згаданої статті, цей злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

“Проводяться подальші розшукові заходи, направлені на встановлення повного кола потерпілих у цій шахрайській схемі. Тому просимо громадян звернутися до поліції. Також задля попередження подібних злочинів вкотре наголошуємо: купуючи в Інтернеті товар, сплачуйте за нього кошти тільки тоді, коли отримаєте та оглянете”, – закликали в поліції.

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x