RU UK
RU UK

Дикі лошата, буйволеня та бабачки від багатодітної мами: в дельті Дунаю спостерігається справжній “бебі-бум”

0 коментарів 14688 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Більше двох десятків малят різних видів тварин народилися на “ревайлдинг територіях” в дельті Дунаю. Найбільше дитинчат з’явилося у диких тарпановидних коней – відразу 8 лошат. На острові Єрмаков нещодавно народилося буйволеня. Рекордсменом стала бабачиха з Тарутинського степу, яка народила шість маленьких бабачат. Команда “Rewilding Ukraine” радіє, що цьогорічний сезон розмноження у регіоні пройшов дуже добре, не зважаючи на війну в Україні та сильну посуху. Тож ревайлдинг продовжується й у скрутні часи, передає ІА “Бессарабія INFORM”.


Народження малюків у тварин означає, що вони добре почувають себе у регіоні і можуть тут закріпитися та досягти достатньої кількості для позитивного впливу на природні екосистеми.

На всіх робочих територіях дельти, які команда змогла обстежити цього року, відмічається наявність малечі у тварин, що повернулися в регіон завдяки ревайлдинг-зусиллям останніх трьох років. За підрахунками вчених, малят народилося понад 22.

Так, найбільше дитинчат народилося у диких тарпановидних коней, які переїхали на дунайський острів Єрмаков із заповідників Латвії: відразу 8 лошат. Місяць тому на Єрмакові також народилося буйволеня. Загалом, буйволи народжують дитинчат досить пізно, тож можна чекати на подальше поповнення стада до кінця року.

Рекордсменом за кількістю малюків у однієї матері є родина степових бабаків, що оселилася у Тарутинському степу два роки тому – це був перший крок із повернення виду в регіон. Навесні бабачиха дала життя 6-ти маленьким бабачатам. Хоча у степу є природні хижаки, такі як лисиця та хижі птахи, всі дитинчата вижили та вже виросли до дорослого розміру. У майбутньому плануються наступні випуски бабаків у степу для створення тут життєздатної популяції виду.

«За останнє століття багато природних територій регіону були знищені, земля використовувалася у сільському господарстві. Ми відновлюємо плавні та степи, ліси та озера, повертаючи їх до природного стану. Але наші ландшафти як гарні театри, у яких немає акторів – великих тварин, які колись мешкали у регіоні. Без них екосистеми не повні, адже тварини виконують у них важливі функції. Разом з місцевими партнерами ми змогли повернути в дельту вже багатьох тварин, таких як дикі коні, водяні буйволи, кулани, бабаки та інші. І ми дуже радіємо, коли бачимо у них малюків. Це означає, що вони добре почувають себе у регіоні і можуть тут закріпитися та досягти достатньої кількості для позитивного впливу на природні системи, наприклад, для відновлення процесу природного випасу», – ділиться думками Михайло Нестеренко, виконавчий директор Rewilding Ukraine.

Підтримка природного випасу шляхом повернення диких видів великих травоїдів є одним із інструментів ревайлдингу з відновлення природних територій. Природний випас – важливий екологічний процес. Великі травоїдні тварини підтримують природні луки, розповсюджують насіння, виїдають надмірну рослинність. Створене таким чином різноманіття ландшафтів приваблює безліч видів комах, земноводних, птахів та інших тварин. Також більш багатим стає і рослинний світ регіону.

На жаль, не всі території у дельті Дунаю відкриті для відвідування (заповідні зони). А зараз у більшості із них додатково діють інші обмеження, пов’язані з війною. Тому доля деяких тварин, що були випущені в регіоні, не відома. Наразі, немає інформації про стадо гуцульських коней на острові Татару.

Природоохоронцям також, не вдається відслідкувати більшість пугачів, що оселилися у зовнішній дельті за останні три роки в рамках програми повернення виду в регіон. Окрім одного, GPS передавач якого показує його місце знаходження.

«Нещодавно нам, нарешті, вдалося відвідати деякі віддалені території Дунайського біосферного заповідника, до яких не було доступу із початку війни. Ми не знали, що там відбувається та чи в порядку тваринний світ регіону. Особливо переживали ми за диких тарпановидних коней, які два роки тому оселилися на островах в дельті Дунаю в рамках зусиль із ревайлдингу. Але коли ми дісталися цих територій, група коней вийшла нам на зустріч. Вони виглядають здоровими та добре вгодованими, і до того ж мають трьох лошат. Інші групи коней ми, на жаль, не побачили. Але сподіваємося, що у них також все добре», – розповідає Олександр Волошкевич, директор Дунайського біосферного заповідника.

Дикі тарпановидні коні на віддалених територіях Дунайського біосферного заповідника виглядають здоровими та вгодованими, і також мають малюків. Докладніше про це ІА “БессарабіяINFORM” розповідала у публікації “Дикі коні в українській дельті Дунаю допомагають захистити найбільші в Україні зарості обліпихи”.

Окрім того, цьогоріч у стаді куланів, які були випущені з акліматизаційного вольєру у дику природу Тарутинського степу, з’явився малюк. Це перший кулан, який народився тут за останні кілька сотень років. Також стадо водяних буйволів, які перебувають у степу з минулого року, поповнилося чотирма дитинчатами, які теж почувають себе добре.

«Ми наглядаємо за тваринами на тих територіях, які ми можемо зараз відвідати. Всі малюки почуваються добре, ростуть та міцнішають. Звичайно, ми переживаємо за них, і не тільки тому, що доклали багато зусиль до їх повернення в регіон. Я завжди із захватом спостерігаю за тваринами, вболіваю за них. Природа та людина – нероздільні і тільки разом ми можемо з надією дивитися у майбутнє. Сподіваюся, що після перемоги ми зможемо відновити не тільки міста, але й природу нашої країни», – говорить Олексій Пудовкін, спеціаліст з реінтродукції тварин Rewilding Ukraine.

Повернення диких тварин в дельту Дунаю підтримується Програмою “Ландшафти під загрозою”, якою керує Cambridge Conservation Initiative у партнерстві з Arcadia, благодійним фондом Лісбет Раусінг і Пітера Болдуіна.

Дикі лошата, буйволеня та бабачки від багатодітної мами: в дельті Дунаю спостерігається справжній "бебі-бум"

Дикі лошата, буйволеня та бабачки від багатодітної мами: в дельті Дунаю спостерігається справжній "бебі-бум"


Переклад новин російською мовою відбувається в автоматичному режимі. Помітили помилку? Виділяйте слова і натискайте Control-Enter. Дякуємо за допомогу

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована