RU UA
RU UA

“Не можна міняти кордони за допомогою сили”: Німеччина не постачатиме Україні зброю, якою можна бити по рф – Шольц

1 коментар 10827 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Уряд ФРН буде дуже виважено підходити до питання постачання Україні сучасних озброєнь, щоб не допустити подальшої ескалації.


Про це повідомляє “Укринформ”, яке оприлюднило витяг зі заяви німецького канцлера Олафа Шольца.

«Метою залишається, щоб путін не виграв війну, щоб було збережено суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США сформулював це досить чітко: він сказав, що не буде постачати зброю, за допомогою якою можна обстріляти територію росії. Я вважаю це принципом, якого ми всі відповідно дотримуємося. І тому ми дивимося, що роблять інші», – сказав Шольц, пообіцявши, що Німеччина діятиме так, аби ця війна не переросла з українсько-російської в «зовсім іншу війну».

Він наголосив, що загарбницька війна росії проти України є порушеннях усіх принципів, які Європа та світ погодили останніми десятиліттями.

«Ідеться про те, що не можна міняти кордони за допомогою сили, і ми не почнемо гортати підручники історії, аби з’ясовувати, де проходили кордони 200-300-500 років тому та говорити: це колись належало мені, і я хочу це назад. Якщо всі будуть робити так у Європі або інде у світі, ми матимемо війну ще на пару століть», – заявив Шольц.

Тому, зазначив він, важливо підтримати Україну та допомогти їй відбити «цей імперіалістичний напад». Саме тому, сказав канцлер, він прийняв рішення відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони. З початку війни влада вивчає, що може надати із власних запасів, і що може зробити промисловість. Але при цьому Німеччина «ніколи не буде робити односторонніх кроків, завжди орієнтуючись на те, що роблять союзники» і діятиме «виважено та обережно».

На підставі цього Україні були передані системи протитанкового захисту, ППО, боєприпаси тощо.

«Були поставлені і будуть постачатися дуже сучасні системи», – зауважив глава уряду ФРН, згадавши Panzerhaubitze 2000, реактивні системи залпового вогню, зенітні танки Gepard, радари, систему IRIS-T, якої немає поки що навіть на озброєнні Бундесверу, «і за допомогою якої можна захистити таке місто як Одеса».

Коментуючи пропозиції деяких держав заборонити видачу росіянам туристичних віз, канцлер повторив свою позицію – він не підтримує цього, адже «це є війна Путіна», а щодо усіх росіяни, мовляв, «не треба робити такого узагальнення».

Водночас німецький лідер висловив переконання, що путін вважає демократію і свободу «заразним вірусом», який є дуже небезпечним для нього. путін шкодить власному народу. Для нормалізації відносин потрібно, аби російська влада визнала, що вона не має права нав’язувати свою волю, свій «мир» Україні.

Коментарі
  • Дима

    А через треті країни постачання будуть.. Ахахахахх!!

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована