RU UA
RU UA

На 100-му році життя перестало битися серце Почесного громадянина Ізмаїла, видатного викладача Придунав’я Олександра Зарудняка

0 коментарів 18333 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 11 липня, на 100-му році життя, перестало битися серце Почесного громадянина Ізмаїла Олександра Андрійовича Зарудняка – людини героїчної долі, ветерана Другої світової війни, мудрого педагога-наставника вищої школи, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови та літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету, автора численних навчально-методичних посібників, легенди і гордості міста Ізмаїлу та регіону.


Сумну новину повідовили міський голова Ізмаїлу Андрій Абрамченко та керівництво ІДГУ.

«Для громади нашого міста Олександр Андрійович завжди був та залишиться прикладом мужності, патріотизму, беззавітного служіння своїй Батьківщині. Його бойовий шлях заслужено відзначений державними нагородами – численними орденами та медалями. Діяльність О.А.Зарудняка як талановитого викладача-наставника відзначено почесними грамотами та подяками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, званням «Відмінник освіти», медаллю О.С.Макаренка, орденом Петра Могили, грамотами Ізмаїльського міського голови, почесним знаком «За заслуги перед містом». У 2019 році за видатні заслуги перед громадою міста Олександр Андрійович був удостоєний званням «Почесний громадянин міста Ізмаїла»… Пам’ять про Олександра Андрійовича Зарудняка буде жити в серцях ізмаїльчан – добра, світла пам’ять про справжню людину, видатного викладача, наставника та вчителя. Ізмаїльська міська рада та її виконавчий комітет висловлюють щирі співчуття рідним і близьким Олександра Андрійовича у зв’язку з непоправною втратою. Світла пам’ять про нього залишиться у наших серцях», – написав мер міста у своєму Фейсбуці.

Олександр Андрійович присвятив своє життя науці та вихованню поколінь українських філологів – це його великий особистий внесок у майбутнє України. За 62 роки плідної педагогічної та наукової діяльності він виховав понад три тисячі науковців, викладачів, вчителів шкіл міста та регіону, справжніх професіоналів своєї справи. У наукових колах Олександра Андрійовича Зарудняка знають та поважають як автора численних публікацій з діалектології, історії української мови, теоретичних питань граматики.

“Університетська громада Ізмаїльського державного гуманітарного університету сумує та висловлює співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати – на 100-му році життя відійшла у вічність прекрасна людина – розумна й чуйна, порядна, високоінтелігентна, високоморальна, Олександр Андрійович Зарудняк. З 1955 року, працюючи в нашому закладі вищої освіти, на посадах викладача, доцента, завідувача кафедри, декана, проректора, Олександр Андрійович був відзначений численними нагородами. Останню відзнаку я мав честь особисто вручати два тижні тому ще бадьорому Олександру Андрійовичу… Пішовши у засвіти, Олександр Андрійович залишається в нашій пам’яті прикладом самовідданого служіння українській освіті і науці… Світла пам’ять Світлій Людині…”, – висловив свої свівчуття ректор ІДГУ Ярослав Кічук.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована