Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

На факультеті української філології та історії проведено низку заходів на відзначення 150-річного ювілею відомої української письменниці Ольги Кобилянської яскравої постаті в українській прозі, письменниці-психолога, митця лірико-романтичного складу, художня спадщина якої збагатила духовну скарбницю нашого народу. Ольга Юліанівна – людина незвичайної долі, яка заслужила всенародну шану, любов і визнання вже за те, що самотужки осягла багатства світової культури, служила словом своєму народові й піднялася до вершин його дум і сподівань.Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

 Студенти 2 курсу провели поетичний калейдоскоп «Присвяти Ользі Кобилянській», підготовлений доц. Соколовою А. В. Із захопленням слухала аудиторія натхненні ліричні рядки Андрія Малишка: «Вітає Вас мій простий, щирий спів, / Орлице гір безсмертна, сонцеока!». Як гімн красі слова й висоті таланту письменниці звучали послання Павла Тичини «На день свята Ольги Кобилянської» та Олександра Олеся «Ользі Кобилянській». Майбутні філологи осягали глибину її внутрішнього світу через драматичні колізії ліричних одкровень Галини Тарасюк і Тамари Севернюк.Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

Цікавою подією стала презентація нарису «Слово зворушеного серця» та фільму із серіалу «Гра долі» «Valse Brillante. Ольга Кобилянська», що розповідає про життя письменниці, її кохання та про єдине оповідання, яке вона не записала – «Valse Brillante». З особливим інтересом сприйняли студенти 3 курсу невідомі сторінки нового біографічного роману В. Врублевської про Ольгу Кобилянську «Шарітка з Рунгу» на відкритому практичному занятті, проведеному доц. Томчуком О. Ф.Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

 Викладач кафедри української мови та літератури Дакі О. А. відкрила першокурсникам таїну художнього слова Ольги Кобилянської, його чарівну магію, філософську глибину, музичну струну її мистецького єства, багатий лексико-фразеологічний арсенал прози: про сенс людського життя («Щастя треба собі самому здобути»), про філософські істини («Усе, що гарне, не завжди можна мати»), моральні пріоритети («Ліпша смерть, ніж життя, опутане неміччю і брудом»).Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

Як напутнє слово звучали побажання проф. Райбедюк Г.Б. бути, як Ольга Кобилянська, в житті  людиною, а у володіннях чар-слова – царівною (таку назву мають відомі твори письменниці).Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

 Доцент кафедри української мови та літератури Ізмаїльського державного гуманітарного університету Медвєдєва О.Ю.

Заходи в ІДГУ до150-річного ювілею Ольги Кобилянської (фото)

Подпишитесь на наш канал в TELEGRAM

Друзья! Подписывайтесь на наш канал в Telegram и будьте всегда в курсе самых последних новостей. Клац и новости прилетают прямо к Вам в карман!