Вогнеборці Ізмаїльського району звернулись з проханням до керівників сільськогосподарських та фермерських підприємств: деталі

0 коментарів 14040 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З початку червня у хліборобів Одещини починаеться дуже важливий та відповідальний сезон сбору врожаю. Загрозливу обстановку для нього створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому рятувальники Ізмаїльського районного управління ГУ ДСНС України в Одеській області нагадали фермерам про обовязковість дотримання вимог Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, затверджених наказом Мінагрополітики ∕ МНС України від 04.12.2006 року № 730/770, повідомляє “Бессарабія INFORM”. Гадаємо, не зайвою деяка інформація буде і для звичайних жителів регіону.


Серед основних нагадування пожежників є попередження про те, що до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

Також корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі. А копиці скошеної трави на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг необхідно розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

Хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смугах автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки. Хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами, пристосовані для гасіння пожеж зернових. У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

Не дозволяється:
– робота збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
– застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;
– заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;
– заправляння машин у нічний час у польових умовах.

Спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! Дотримання вимог пожежної безпеки та особиста відповідальність захистить врожай від пожеж!

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x