У Ренійській громаді діятиме програма національно-патріотичного виховання молоді: у квітні кожна школа проведе збори старшокласників

0 коментарів 16902 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


На черговому засіданні виконкому Ренійської міської ради затверджено «Програму національно-патріотичного виховання в Ренійській міській територіальній громаді на 2024-2026 роки». Про це повідомляє власний кореспондент «Бессарабії INFORM» у місті Рені.


Інформація про ухвалення згаданої програми опублікована на офіційному сайті міськради, проте її подробиці поки що не оприлюднено. Втім, нам стало відомо, що у квітні поточного року в рамках виконання заходів з патріотичного виховання ренійські школи мають організувати збори старшокласників. Програма зборів передбачає навчання хлопців тим навичкам, які в минулі роки називалися «початковою військовою підготовкою».

Кожна школа проведе патріотичні збори окремо: в умовах воєнного стану організація великих наметових чи інших таборів для таких заходів заборонена. Заборона покликана запобігти скупченням людей, що може бути дуже небезпечно при атаках російських безпілотників і ракетних ударах. Крім того, не в кожній школі Ренійської громади діють повноцінні укриття. Як ми вже повідомляли, найкраще і найбільш обладнане сховище існує в опорній школі, а ось у колишній ЗОШ №2 (сьогодні – Ренійський ліцей №2) організовано лише «імпровізоване» укриття.

На наше прохання цю тему прокоментував головний спеціаліст з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату Ренійської міської ради Олександр Можаєв.

«Триденні збори старшокласників є щорічними та проводяться у рамках шкільного предмета «Захист України». Ці збори передбачені навчальними планами комунальних закладів освіти з 2019 року, – сказав Олександр Анатолійович. – Щодо 2024 року, то я звернувся з офіційним листом до командування Ізмаїльського прикордонного загону з проханням надати посильне сприяння Ренійській міськраді та місцевим школам в організації зборів. Але оскільки прикордонний загін нині несе службу у напруженій обстановці, він обмежений у своїх можливостях. І все ж прикордонники обіцяли допомогти у проведенні зборів у міру своїх сил. Що стосується програми патріотичного виховання, скажу так: програма, безумовно, позитивно вплине на вдосконалення процесу зборів учнів старших класів та навчальний процес загалом.

Головне завдання зборів ви сформулювали абсолютно правильно: якщо говорити простою мовою, це – початкова військова підготовка. На жаль, були роки, коли школи практично не приділяли їй уваги. Але зараз виклики часу все змінили радикально. В ідеалі збори повинні проводитися в польових умовах, однак, враховуючи небезпеку повітряних атак ворога, ці заходи будуть організовані в рамках фактичних можливостей та дотримання всіх заходів безпеки дітей».

 

*Фото видання «Khmelnytsky»

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x