Україна, Молдова та Румунія створюють “зелений коридор” для експорту: запуск контролю на пункті пропуску “Рені” – перший крок

0 коментарів 26919 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Брюсселі відбулася зустріч представників України, Молдови та Румунії за координації Єврокомісії та США, присвячена розвитку експортної спроможності України. За інформацією, наданою заступником міністра Сергієм Деркачем, обговорення стосувалося запуску “зеленого коридору” між пунктами пропуску “Рені (Україна) – Джурджюлешть (Молдова) – Галац (Румунія)”. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.


Головною темою обговорення стало виконання перших угод для запуску «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені – Джурджюлешть – Галац». Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Державним агентством відновлення завершують роботи на автомобільному пункті пропуску «Рені» для запуску спільного митного та прикордонного контролю з Молдовою.

«У рамках створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску трьох країн першим кроком є запуск спільного контролю між Україною та Молдовою. Для створення такої можливості ми фактично завершили ремонт пункт пропуску «Рені», де і будуть працювати служби обох країн. Потребують вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу, що будемо опрацьовувати у лютому. Протягом місяця плануємо робочі зустрічі з молдовськими та румунськими колегами, щоб зафіксувати механіку проїзду вантажівок від Рені до Галацу”, – наголосив Сергій Деркач.

Україна, Молдова та Румунія створюють "зелений коридор" для експорту: запуск контролю на пункті пропуску "Рені" - перший крок

Також на зустрічі сторони погодилися щодо подальшої розбудови пункту пропуску “Рені”. Румунська сторона підтвердила розбудову порту Констанца для збільшення експортної спроможності з отриманим міжнародним фінансуванням.

Зазначимо, що у жовтні минулого року розпочалися перемовини між Україною, Молдовою та Румунією щодо створення “зеленого коридору” для прискорення руху товарів та експорту української аграрної продукції. Ці пункти пропуску розташовані поруч і є ключовими для автомобільного руху до румунського порту Галацу. Але для реалізації шляху необхідно також реконструювати дорогу Рені – Галац, зокрема розширити її з 2 до 4 смуг та забезпечити технічне оснащення пунктів пропуску.

Також сторони узгодили, що розвиток Дунайських портів є стратегічним питанням разом із функціонуванням тимчасового морського коридору з портів Великої Одеси.

Україна, Молдова та Румунія створюють "зелений коридор" для експорту: запуск контролю на пункті пропуску "Рені" - перший крок

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x