Молдавської мови більше нема? Україна відмовиться від цього терміну як від російського наративу

0 коментарів 29646 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Вчора, 18 жовтня, у Києві відбулося перше спільне засідання Кабінету Міністрів України та Уряду Румунії, на якому співголовували Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Марчел Чолаку. Під час засідання було ухвалено рішення, що Україна визнаватиме румунську мову як єдину офіційну в Молдові. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на брифінг.


Термін “молдавська мова” виник за часів СРСР. Фактично він позначав кириличний варіант румунської мови. У Конституції Молдови 1994 року стаття 13 визначала “молдавську мову” як національну мову країни. Вже у березні цього року Конституційний суд країни ухвалив, що текст Декларації про незалежність має перевагу над положеннями конституції. Декларація передбачала, що державною мовою у Молдові є румунська.

Вчора, 18 жовтня, відбувся фактично історичний момент. У спільній заяві Чолаку та Шмигаля в одному з пунктів йдеться про наступне: прем’єри країн “беруть до уваги, що державною мовою Республіки Молдова є румунська мова, ґрунтуючись на результативних дискусіях президентів України та Румунії (Бухарест, 10 жовтня 2023 року).

Румунська сторона вітає рішення, ухвалене сьогодні урядом України, невідкладно вирішити питання штучного розмежування між румунською та “молдавською” мовами шляхом імплементації відповідних практичних заходів з належним урахуванням усіх правових аспектів“, – сказано в документі.

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку подякував владі України за таке рішення. Він сказав, що “молдавська мова” – це штучний термін, який було винайдено росією.

З цього моменту на міжнародному рівні існує лише одна офіційна мова – румунська мова. Таким рішенням українського уряду цей винахід російської федерації було викреслено“, – сказав Чолаку.

Молдавської мови більше нема? Україна відмовиться від цього терміну як від російського наративу

Молдавської мови більше нема? Україна відмовиться від цього терміну як від російського наративу

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x