Підвищення комунальних тарифів, перерахунок пенсій та виплати від ООН – що принесе українцям червень

0 коментарів 16227 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З початком літа українці відчують певні зміни, які стосуватимуться пенсій, тарифів на електроенергію, літніх субсидій, а також відновлення виплат ООН. Чого очікувати жителям України – з’ясувала ТСН.


Доплати пенсіонерам в червні: хто зможе отримати

Доплати отримають пенсіонери, перерахунок пенсій яким був здійснений раніше.  У  квітні перерахунок був здійснений для пенсіонерів, що працюють. У червні вони зможуть отримати підвищені виплати одразу за 3 місяці — квітень, травень, червень, через те, що сплачені внески із заробітної плати надходять до ПФУ за запізненням.

Пенсії перераховуються пенсіонерам, які працюють у випадку:

  • Якщо вони після призначення чи попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2023 року мали 24 місяці страхового стажу.
  • Якщо вони відпрацювали менш як 24 місяців, проте від призначення або попереднього перерахунку пенсії вже минуло 2 роки.

Розмір підвищення пенсій після перерахунку для кожного пенсіонера різний, залежить від страхового стажу та від заробітку.

Як комунальні тарифи підвищаться, а які, скоріш за все — ні

Тарифи на електроенергію зростуть

Від 1 червня тарифи на світло для населення можуть зрости. Варіанти підняття тарифів на електроенергію  — до 2,40 гривні та 2,88 гривні. У випадку, якщо тарифи зростуть до 2,88 грн за кВт-год, платіжки виростуть на 200-300 грн в місяць.

А якщо уряд вирішить підняти ціну до ринкового рівня, українцям доведеться платити за кіловат-годину приблизно 7 гривень.

Нагадуємо, що зараз українці сплачують 1,44 гривні за кіловат-годину – при споживанні до 250 кіловат-годину на місяць та 1,68 гривні за кіловат-годину , споживаючи понад 250 кіловат-годин.

НКРЕКП ухвалила рішення про  підвищення тарифів на світло на 25–50% для окремих компаній-операторів систем розподілу. Тому може зрости тариф за розподіл електроенергії.

Тарифи на водопостачання та водовідведення скоріш за все зростуть

В Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг повідомили про орієнтовне підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення від 1 червня у великих містах може складати до 30%.

Тарифи на газ у червні залишаться не змінними

У “Нафтогазі” повідомили про збереження чинної ціни на газ у межах 7,96 гривні за кубометр газу до 1 травня 2024 року.

Призначення нових субсидій

На неопалювальний сезон Пенсійний фонд автоматично перепризначить житлові субсидії  для більшості домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому опалювальному сезоні.

Якщо дані про майновий стан чи склад сім’ї не змінилися, повторно звертатися за субсидією не потрібно, вона буде перепризначена автоматично. Але якщо відбулися певні зміни, потрібно протягом 30 звернутися до місцевих органів Пенсійного Фонду та надати відповідну інформацію.

ООН відновлює виплати тим, хто не отримав їх раніше

Агентство ООН у справах біженців продовжує реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни. У випадку її призначення  кожний член родини зможе отримати протягом 3 місяців допомогу  у розмірі 2220 гривень на кожного члена родини.

Допомогу можуть отримати люди з доходом меншим ніж 5 400 гривень на місяць, які раніше не отримували виплат від міжнародних організацій

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x