“Віддав” у чартер кілька суден та нарахував собі компенсацію у 100 тис. євро: поліція Будапешта розслідує злочини екс-посадовця УДП

0 коментарів 30996 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Екс-посадовець УДП часів правління Павла Яценка звинувачується у кількох злочинах. Коли нове керівництво пароплавства у 2022 році запросили Костюченка “на вихід”, він примудрився сам себе звільнити з обох пірприємств, на кожному з яких працював за майже 4 тис. евро на місяць. Компенсації собі підприємесь отримав на 100 тисяч евро, а гроші для цього отримав від здачі в чартер кількох суден УДП. Факт незаконного заволодіння коштами розслідує кримінальна поліція Будапешта. Про це повідомив директор УДП Дмитро Москаленко.


Справу ініціювало керівництво пароплавства ще у минулому році. Звинувачення висунули екс-керівнику угорських дочірніх компаній «Трансхолд» і «Трансшип» Костянтину Костюченку, якого 31 травня 2021 року призначив на посаду тодішній керівник УДП Павло Яценко. За словами Москаленка, призначення відбулося з грубими порушеннями, а сам Костюченко нібито мав давні зв’язки з Яценком.

У кожній дочірній компанії Костюченко отримував понад 3,8 тис. євро зарплати, а у випадку звільнення міг претендувати на 100 тис. євро компенсації (по 50 тис. від кожної фірми).

“За час роботи Костюченко неодноразово перевищував повноваження, відмовлявся проводити загальні збори, не відповідав на запити УДП. Сприяв незаконній оборудці з будівлею УДП у центрі Будапешту. Був учасником схеми з передачею на «Трансшип» за 1 євро 91 баржі з метою доведення УДП до банкрутства, відчуження флоту на підставі штучно створеної заборгованості”, – розповідає директор УДП.

Нове керівництво УДП у липні 2022 року провело загальні збори «Трансхолд» і «Трансшип» і звільнило Костюченка за зловживання та грубі порушення. Втім, згодом, у процесі передачі документів, виявилося, що за декілька тижнів до того Костюченко сам себе звільнив і виплатив собі компенсацію у 100 тис. євро. Щоби отримати необхідну суму, він без згоди УДП віддав у 5-річний бербоут-чартер чотири судна. В результаті, підприємство втратило 170 тис. євро (компенсація + податки).

Заяву про злочин адвокати пароплавства подали до слідчих органів Угорщини. Угорські поліцейські відкрили кримінальну справу й допитали свідків.

“УДП робить все для притягнення Костюченка та його спільників до кримінальної відповідальності та повернення вкрадених коштів. Також тривають перемовини щодо повернення барж УДП або збільшення ставок до ринкового рівня”, – відзначив Москаленко.

Директор пароплавства додав, що це лише один з епізодів протиправної діяльності команди Павла Яценка в УДП.

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту