Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський морський порт

0 коментарів 14904 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Фонд держмайна виставив на продаж Білгород-Дністровський морський порт. Аукціон відбудеться 3 березня, стартова вартість – 187,6 млн грн. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на офіційний сайт органу виконавчої влади.


Зазначимо, «Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока», – повідомляють у ФДМУ. Власник активу також отримає дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

З квітня 2022 року об’єкт використовується Україною як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях та відправляє їх далі у вагонах. Тому за 6 місяців 2022 року порт збільшив обробку вантажів у 100 разів.

До війни підприємство накопичило чимало боргів – у 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн, ще 2,9 млн грн збитків отримали у січні-вересні минулого року. Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати.

У Фонді держмайна зазначають, що новий власник зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду. Станом на січень-вересень 2022 року там працювали 148 робітників.

Нагадаємо, 17 січня, Фонд держмайна України на онлайн-аукціоні успішно приватизував морський порт «Усть-Дунайськ». Це перший продаж порту в історії незалежної України. Стартова ціна зросла більш як утричі — до 201 млн грн.

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту