RU UA
RU UA

У Болградському районі зросла смертність від туберкульозу, але покращилась загальна демографічна ситуація

0 коментарів 10287 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Болградській районній військовій адміністрації відбулася апаратна нарада, під час якої перед керівництвом виступив з промовою-звітом головний сімейний лікар району Ігор Веліксар. Йшлося про підсумки роботи медзакладу за 9 місяців 2022 року, стан захворюваності окремими хворобами, а також проблемні питання, які необхідно вирішувати. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на РВА. 


Він зазначив, що до складу Болградського районного центру ПМСД входять: відділення дільниць сімейних лікарів м. Болград, 15 амбулаторій ЗПСМ, 2 ФАП та 2 ФП. Всього працюючих за штатом 158,5 одиниць, укомплектування складає 85,17%.

Проліковано хворих в денних стаціонарах за 9 місяців 2022 року – 4074 осіб, що нижче на 5,2% ніж показник 2021року.

Рівень первинної інвалідності серед осіб працездатного віку за 9 місяців 2022 року склав 35,1 на 10000 населення району проти 52,0, за аналогічний період минулого року. За 9 місяців 2022 року вперше визнані інвалідами 23 дитини.

Демографічна ситуація в порівнянні з аналогічним періодом минулого року дещо змінилась. Показник народжуваності вищий показника аналогічного періоду минулого року на 14%, показник загальної смертності нижче показника аналогічного періоду минулого року на 6,9%, показник природного приросту, як і раніше негативний але менший на 16,8% з періодом минулого року.

За 9 місяців 2022 року зареєстровано 107 випадків вперше виявлених злоякісних новоутворень. Показник захворюваності склав 162,1 на 100000 населення проти 186,6 за 9 місяців 2021 року (показник зменшився на 13,1%). Показник також вищий від середнього по районам області показника на 3.7%.

Вперше виявлено всіх випадків активного туберкульозу на 7 більше чим в аналогічному періоді 2021 року, показник захворюваності вище аналогічного періоду минулого року на 24,7%. Смертність від туберкульозу незначно збільшилась на 10%.

За 9 місяців 2022 року, щеплювальна робота у Болградському районі проводилася згідно календаря профілактичних щеплень. Забезпеченість у 2022 році медичними імунобіологічними препаратами була достатньою, крім вакцини ОПВ.

Крім того проведено поточний ремонт чотирьох кабінетів в КНП “Болградський районний центр ПМСД” в м. Болград та поточний ремонт системи опалення АЗПСМ с. Каракурт (заміна батареї та додатково встановлений котел на твердому паливі).

Проведено реконструкцію системи опалення в АЗПСМ с. Табаки (замінено усі батареї та змінено систему опалення на тéрмосифóн).

Серед проблемних питань Центру: завершення у с. Н-Трояни Городненської ОТГ будівництва нової амбулаторії; недостатня матеріально-технічна база Болградського РЦПМСД та його структурних підрозділів, згідно з табелем оснащення; потребують термінового розв’язання питання, пов’язані з проблемою енергозбереження та переходу на альтернативні джерела опалювання; недостатнє фінансування для забезпечення медикаментами пільгових категорій населення, згідно з вимогами діючого законодавства, але проблема частково вирішується за рахунок коштів Болградської, Василевської, Криничненської та Кубейської ОТГ; потребує капітального ремонту будівля ЦПМСД в м. Болград.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована