Страждати будуть селяни: один із ключових хлібзаводів Бессарабії зупинив виробництво через відключення світла

0 коментарів 35532 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Один із ключових хлібзаводів півдня Одеської області зупинив виробництво хлібобулочних виробів. “Арцизхліб” вже кілька днів не відвантажує продукцію до магазинів кількох районів області. Критичної ситуації поки що немає, але села можуть залишитися без хліба. Про це повідомивляє Топор.


Як розповів директор Арцизького хлібзаводу Олексій Куцарев, підприємство змушене піти на простій через тривалу відсутність електроенергії. Магазини Арцизу та декількох районів півдня Одещини не отримують продукцію «Арцизхліб».

«Для виробництва хліба потрібно, щоб підприємство безперервно отримувало електроенергію протягом 10 годин. За існуючого графіка, коли світло подають по кілька годин, нам довелося припинити виробництво», – розповідає Олексій Куцарев.

Він наголосив, що раніше хлібзавод підключили до кількох ліній електропередач, які відносяться до різних груп споживачів. Хлібопекарі сподівалися, що при перемиканні електроенергії з однієї групи на іншу завод отримуватиме електроенергію безперервно, але в сьогоднішніх реаліях це не врятувало підприємство.

Щоправда, говорити про катастрофічну ситуацію поки що зарано, завдяки диверсифікації виробництва хлібобулочних виробів на Одещині. Багато невеликих хлібопекарень перейшли на пелетні печі, що забезпечує безперервність виробництва хлібобулочних виробів. Але для більших заводів ситуація набагато складніша.

Як розповідає Олексій Куцарев, у травні ц.р. внаслідок ракетного обстрілу в Арцизі тривалий час була відсутня електроенергія. Арцизькому хлібзаводу надали в користування потужний електрогенератор, завдяки якому підприємство продовжило роботу.

«Тоді питання з електропостачанням тимчасово вирішили, але, використовуючи його, собівартість виробництва хлібобулочних виробів зросла в 2,5 рази. Сьогодні ж, якщо ситуація із тривалими відключеннями світла продовжиться, хлібзавод працювати не буде і ми не зможемо постачати продукцію до магазинів регіону», – зазначив підприємець.

Завдяки невеликим хлібопекарням хліб із полиць магазинів в містах не зникне. Але можуть постраждати жителі сіл області, куди виробники ймовірно припинять доставляти хліб.

«Багато пекарень в умовах зниження конкуренції в містах переключиться на міські магазини і, швидше за все, не захочуть додавати у витрати вартість доставки хлібобулочних виробів до сіл. Не виключено, що мешканці сіл Одеської області можуть залишитися без хліба», – наголосив Олексій Куцарев.

Нагадаємо, після масштабного ракетного удару по об’єктам енергетичної інфраструктури України енергосистема Одеської області виявилася фактично відрізаною від всеукраїнської системи. Близько 70% споживачів відключили від електрики. Світло дають лише третині споживачів, до яких увійшли об’єкти критичної інфраструктури та будинки, що знаходяться поруч.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x