RU UA
RU UA

Голові Нацбанку, який напередодні подав у відставку, повідомили про підозру у розкраданні 206 млн гривень

0 коментарів 11016 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили протиправну діяльність службових осіб державного АБ «Укргазбанк», яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень. Серед підозрюваних є голова Національного банку України Кирило Шевченко, який раніше очолював Укргазбанк. Днями він подав у відставку з посади очільника НБУ.

Як повідомили у САП, керівництво «Укргазбанку», володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.


З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014 – 2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн гривень.

“На сьогоднішній день у вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких діючий Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України”, – розповіли в САП.

Також правоохоронці наголосили, що факти викладені в повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування діючого Голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України.
Нагадаємо, Шевченко написав заяву про відставку 4 жовтня. “Через причини, пов’язані зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, ухвалив для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України”, – пояснив сам банкір. Комітет Верховної Ради з питань фінансів схвалив постанову про його звільнення. Остаточне рішення тепер мають ухвалити депутати у сесійній залі.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована