RU UA
RU UA

Хто з моряків має право виїхати за кордон та як це оформляється – мешканцям Одеської області розтлумачили зміни до Правил

0 коментарів 14985 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Хто з моряків Одеської області має право на перетин кордону в умовах воєнного стану та на яких умовах здійснюється виїзд, йдеться у відповідних Правилах, зміни до яких Кабмін запровадив постановою від 2 вересня. Згідно ним, виїзд дозволяється деяким групам моряків. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на роз’яснення від директора Департаменту транспорту Одеської ОВА Олександра Гайдука.


Право перетинати державний кордон отримали:

– курсанти закладів освіти;

– особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України;

– інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден.

“Варто зазначити, що особи, які відповідно до постанови мають право перетинати державний кордон, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше терміну дії трудового договору чи контракту”, – підкреслив Гайдук.

Як нагадує він, виключний перелік документів, який необхідно мати зазначеним особам для перетину державного кордону України визначений постановою.

Найбільш поширеними питаннями щодо виїзду за кордон моряків та курсантів є наступні:

  1. Підтвердження копій освітніх і кваліфікаційних документів, яке отримується від Адміністрації судноплавства
  2. Отримання дозволу на виїзд за кордон, який надає відповідний районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Як розтлумачив директор Департаменту, для отримання підтвердження копій освітніх і кваліфікаційних документів від Адміністрації судноплавства необхідно: зайти на головну сторінку офіційного сайту Адміністрації судноплавства та вибрати «Підтвердження про отримання копій документів моряків»: https://marad.gov.ua/

https://seaman.marad.gov.ua/register.

Після чого треба заповнити форму та натиснути «Створити обліковий запис».

В форму, завантажити скан-копії: посвідчення особи моряка; документа, що підтверджує здобуття фахової освіти; робочих документів (дипломи та підтвердження до них для командного складу, свідоцтво фахівця для рядового складу).

Після верифікації профіля натиснути кнопку «Отримати підтвердження про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів».

Потім, після обробки запиту Підтвердження можно роздрукувати або верифікувати за QR-кодом.

Як зазначають у ОВА, Адміністрація судноплавства в дводенний термін з моменту отримання запиту має видати Підтвердження за підписом Голови або його заступника, що містить гербову печатку, або на яке накладено кваліфікований електронний підпис.

Моряки, які мають необхідність у додаткових роз’ясненнях з цього питання можуть звертатися безпосередньо до Чорноморського міжрегіонального управління Адміністрації судноплавства у робочі дні з 9-00 до 18-00 за телефоном 098-320-04-31, або за адресою: Одеса, вул. Успенська, 4.

Представники влади звертають увагу, що Підтвердження дійсне протягом 30 днів з моменту підписання.

“Ви можете подати Заявку на отримання нового Підтвердження в будь-який момент без повторної перевірки даних моряка. Що стосується дозволу на виїзд відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, то інформуємо, що такий дозвіл не потрібен особам, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до чи з морських портів України”, – нагадав Олександр Гайдук.

Найважніше, що признають у ОВА: на теперішній час відсутній затверджений рішенням Генерального штабу Збройних сил України Алгоритм оформлення Дозволу на виїзд громадян України, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден або для проходження практичної підготовки на суднах, який має видати відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Як раніше повідомляла БІ, нещодавна Максим Марченко направив звернення до начальника Генерального штабу Збройних сил України з проханням пришвидшення затвердження Алгоритму оформлення дозволів, або іншим чином організувати видачу Дозволів, з урахуванням вирішення проблемних питань перетину кордону моряками.

“Після отримання відповіді Генерального штабу Збройних сил України будуть надані додаткові роз’яснення”, – резюмірував доповідач.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована