СБУ викрила агентурну мережу ФСБ, яку очолював мешканець Одеси з псевдонімом «Професор»: його затримали при дорозвідці навколо Одеської ОВА

6 коментарів 29754 перегляду

Співробітники Служби безпеки викрили та затримали членів міжрегіональної агентурної мережі фсб рф, яка забезпечувала ворога інформацією про військові та стратегічні об’єкти по всій Україні.

Як повідомили в пресс-центрі СБУ, її керівником виявився мешканець Одеси. Він був завербований фсб рф і отримав псевдонім «Професор».

На виконання завдань російської спецслужби він створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, залучивши до неї мешканців інших регіонів, які отримували грошову винагороду.

Таким чином, він став резидентом, який підшукував для фсб потенційну агентуру, готову виконувати завдання зі збору інформації та корегування вогню.

Російську спецслужбу цікавила інформація щодо дислокації центрів прийняття рішень і стратегічних об’єктів критичної інфраструктури в регіонах України.

У ході проведення спецоперації СБУ задокументувала факти отримання та відпрацювання «Професором» завдань фсб щодо збору розвідінформації про:

 • сили протиповітряної оборони та протикорабельних комплексів і артилерії в Одеській області;
 • укріплення та специфіку об’єктів СБУ в Одеській області та ОК «Південь»;
 • суспільно-політичну обстановку в Одесі.

Також задокументовані факти неодноразового отримання грошової винагороди, відео та фотозйомки місць розташування військових підрозділів, для чого «Професор» за кошти фсб придбав спеціальний гаджет.

Спецпризначенці СБУ затримали «Професора» на «гарячому» – при дорозвідці навколо Одеської військової адміністрації.

Один з агентів цієї мережі в Івано-Франківській області також уже затриманий.

Від свого куратора з фсб він отримав доручення зібрати дані щодо:

 • місць розташування на території області військових об’єктів;
 • переміщення військової техніки ЗСУ в напрямку фронту;
 • місцезнаходження і режиму блокпостів;
 • розташування і діяльності регіональних «центрів прийняття рішень».

Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

В СБУ повідомили, що слідчі дії тривають. Встановлюється все коло осіб, причетних до цієї мережі, і вчиняються заходи для їх притягнення до відповідальності.

Викриття та знешкодження мережі здійснювали співробітники СБУ в Одеській та Івано-Франківській областях під процесуальним керівництвом Одеської та Івано-Франківської обласних прокуратур.

СБУ викрила агентурну мережу ФСБ, яку очолював мешканець Одеси з псевдонімом «Професор»: його затримали при дорозвідці навколо Одеської ОВА

СБУ викрила агентурну мережу ФСБ, яку очолював мешканець Одеси з псевдонімом «Професор»: його затримали при дорозвідці навколо Одеської ОВА

Коментарі
 • Гость

  А то ищу партнера для нормального zдорового ватника…

 • Гость

  Дима ! Ты сексуальный маньяк,или просто дебил?

 • Упс

  Хорошо, что у вас теперь есть я, а то Синдбада по ходу загребли (я ж не Синдбад), так что буду вместо него писюны сосаць и с бендеровцами спорить. Так, Боря, давай документик/бумаженцию, а то придется тебе меня трахать до смерти – твоей или моей, ето так по-pyzzки!!!

 • Упс

  Ссылочку, на документик/бумаженцию – где объявлена, на законодательном уровне – как Вы выражаетесь аж- «война». Давайте, не стесняйтесь, Мы все, тутА – разом, ознакомимся, с таковой:))))

 • Упс

  Надо полагать, наворачивая круги, вокруг ОГА, он гимн Советского Союза – орал, во все горло.
  Верная ж примета – шпиЕн!

 • Боря

  И что? Год условно и книжечки почитает, достали смешить народ. Идёт война, с такими надо на месте разбираться.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.