У Румунії збили вже третій російський дрон, який порушив повітряний простір країни

Сніжана Ільїна 0 коментарів 4428 перегляду
У Румунії збили вже третій російський дрон, який порушив повітряний простір країни

Румунський винищувач F-16 у неділю, 26 липня, збив безпілотник над територіальними водами країни поблизу Суліни – неподалік кордону з Одещиною. Це вже третій дрон за останні три доби, який опинився в цьому районі. Про це повідомило Міністерство оборони Румунії, передає “Бессарабія INFORM”.

Безпілотник збили о 10:13 приблизно за 12 кілометрів на північний схід від Суліни.

Інформацію також підтвердив президент Румунії Нікушор Дан.

“Сьогодні вранці о 10:13 літак F-16 румунських повітряних сил збив новий дрон над територіальними водами Румунії в районі Суліна–Хілія“, – заявив він.

За словами президента, румунські пілоти та наземні екіпажі діяли професійно та ефективно.

“Я вітаю румунських пілотів та наземні екіпажі за професіоналізм, мужність та ефективність, з якими вони виконують свої завдання. Своїми діями вони сприяють захисту національної території та безпеці румунських громадян”, – сказав Дан.

Він також повідомив про результати розслідування щодо безпілотника, який румунські військові збили у п’ятницю вранці. Генеральна прокуратура встановила, що це був дрон типу “Шахед”, який використовується Росією у війні проти України.

“Згідно з розслідуванням, проведеним Генеральною прокуратурою, збитий у п’ятницю вранці дрон належить до типу “Шахед”, який використовується Російською Федерацією у війні агресії проти України”, – зазначив президент.

Розслідування щодо безпілотників, збитих напередодні та 26 липня, тривають. За їхніми результатами Румунія визначатиме подальшу дипломатичну реакцію.

Дан наголосив, що Бухарест вважає подібні порушення неприпустимими.

“Неприпустимо і нетерпимо, щоб Російська Федерація продовжувала порушувати повітряний простір Румунії, який водночас є повітряним простором НАТО та Європейського Союзу. Такі дії є неприйнятними, і ми ставимося до них з усією серйозністю разом із нашими союзниками”, – заявив він.

Нагадаємо, у п’ятницю, 24 липня, повітряний простір Румунії порушив невідомий безпілотний літальний апарат. Для перехоплення цілі в небо підняли авіацію НАТО, у результаті чого румунський винищувач F-16 знищив об’єкт ракетою.

У суботу, 25 липня, о 08:22, румунські винищувачі F-16 вдруге за два дні збили безпілотник, який порушив повітряний простір країни. Це сталося поблизу села Сфинту-Георге в дельті Дунаю.

 

Раніше ми повідомляли: На виході з гирла Дунаю росія двічі атакувала цивільне судно: двоє моряків зникли безвісти

Залишити коментар
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии