Названо ім’я переможця “Євробачення-2026”. Яке місце посіла Україна

Сніжана Ільїна 0 коментарів 4617 перегляд
Названо ім’я переможця “Євробачення-2026”. Яке місце посіла Україна

У конкурсі Євробачення-2026, який відбувся у віденській арені Wiener Stadthalle, перемогла Болгарія. Співачка Дара з піснею Bangaranga набрала найбільше балів серед усіх 25 виконавців у фіналі. Про це пише ВВС Новини Україна.

Вона лідирувала як за балами, отриманими від національних журі, так і від глядачів, набравши загалом 516 балів. Це перша перемога Болгарії на Євробаченні.

Друге місце посів Ізраїль із 343 балами, переважно від глядачів.

Україна здобула 221 бал (54 бали від журі і 167 – від глядачів) і посіла 9 місце, увійшовши в десятку лідерів.

Співачка Leleka з піснею “Рідним” виступала під номером 7, а після закінчення виступу вигукнула зі сцени “Слава Україні!”.

Велика Британія опинилася на останньому місці з одним балом, здобутим від національного журі України.

12 балів українське національне журі віддало Мальті.

На сцені під час фіналу шоу виступили Вєрка Сердючка і Руслана.

Що відомо про учасницю з Болгарії

Болгарська співачка Даріна Йотова (Дара – це сценічне імʼя) стала відомою в 2015 році після виходу до фіналу в болгарському X Factor.

Названо ім'я переможця "Євробачення-2026". Яке місце посіла Україна

У 2016 році вона випустила свій дебютний сингл.

Назву пісні Bangaranga, з якою вона виступила на Єробаченні, можна перекласти як “заворушення” або “галас”.

Попри запальний ритм пісня торкається і складних тем, наприклад, подолання тривожності та РДУГ, які співачці діагностували минулого року.

На сцені Дару оточують танцівники, які відганяють злих духів у давній болгарській традиції кукерів.

Болгарія бере участь у Євробаченні з 2005 року.

Це її перша перемога в конкурсі. До цього найкращим результатом країни було 2 місце, яке в 2017 році здобув Крістіан Костов з піснею Beautiful Mess.

Українська учасниця Leleka

Leleka – псевдонім української співачки, аранжувальниці та кінокомпозиторки Вікторії Лелеки.

Названо ім'я переможця "Євробачення-2026". Яке місце посіла Україна

Вона народилася на Дніпропетровщині, навчалася в Києві, працювала акторкою в Молодому театрі.

У 2016 році переїхала до Берліна, де заснувала етноджазовий гурт Leléka.

Паралельно працювала над сольним проєктом Donba₴grl.

Leleka виступила на сцені Wiener Stadthalle разом з бандуристом Ярославом Джусем.

Вона виконала пісню “Рідним”, під час якої взяла найдовшу ноту в історії Євробачення, що тривала 28 секунд.

Співачка з’явилася на сцені “Євробачення” в образі від дизайнерки Лілії Літковської (бренд Litkovska). До роботи над ним також долучилася команда стилістки Маргарити Шекель. Українка виступила під номером сім.

Під час інтерв’ю для проєкту “Розмова” Вікторія Лелека розповіла, що бюджет її виступу на “Євробаченні” – 290 тисяч доларів.

“Наш бюджет складається із трьох “китів”. “Суспільне” покриває частинку, далі, звичайно, ми звертаємося до українських бізнесів, яким пропонуємо бути нашими спонсорами та партнерами, і меценатська допомога”, – сказала співачка.

Бойкоти, скандали та нові правила
Головною подією цьогорічного конкурсу став бойкот з боку п’яти постійних учасників Євробачення — Ісландії, Ірландії, Нідерландів, Словенії та Іспанії, які незадоволені запрошенням Ізраїлю.

Також змінили схему підрахунку голосів, і теж через Ізраїль: минулого року чимало учасників звинувачували цю країну в маніпуляціях, оскільки заклики голосувати за ізраїльську співачку лунали на державному рівні.

Тепер кожен глядач може голосувати не більше 10 разів (раніше дозволялося віддавати свій голос 20 разів).

Крім того, для онлайн-голосування глядачі мають надавати дані своїх кредитних карток — це необхідно, щоб виключити ситуації, коли голоси подаються не з тієї країни, де фактично перебуває людина.

Раніше ми повідомляли: Сьогодні відбудеться фінал “Євробачення”: де і коли дивитися, порядок виступів

Залишити коментар
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии