Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти

Анастасія Німець 0 коментарів 13176 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Місто Арциз “стоїть на вухах” через масові вбивства безпритульних тварин. Апогеєм стало чергове отруєння собак у дворі багатоквартирного будинку вологим кормом з ядом безпосередньо на дитячому майданчику. Публікації в соціальних мережах, візити волонтерів до поліції та комунальних служб, білборди в місті та навіть оголошення винагороди за анонімні свідчення не дають результатів. Власна кореспондентка “Бессарабії INFORM” в місті Арциз розбиралась у ситуації, що склалась.


Проблема масового отруєння безпритульних тварин в Арцизі стоїть дуже гостро вже не перший місяць. На громадських слуханнях, які відбулися в лютому в стінах Арцизької міської ради, суспільство виразило занепокоєння з приводу цього питання. Тоді підозра впала на комунальників міста, нібито це вони таким радикальним методом зменшують популяцію безпритульних собак в місті. Саме тоді директор комунального підприємства Анатолій Серек-Басан заявив громадськості, що ані він особисто, ані його працівники не мають жодного відношення до отруєнь, а зооволонтерам порадив писати заяву до поліції.

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти
Волонтери Арцизу проводять інформаційну кампанію у місті на захист тварин

Після слухань стало відомо, що ініціативна група зооактивістів подавала заяву до поліції та ба більше, через тиждень обласне управління поліції проінформувало, що місцеві поліціанти перевіряють інформацію. Але менше смертей серед чотирилапих безхатьків не стало. Навпаки масові вбивства почастішали та стали відбуватися в різних районах міста. 

Апогеєм ситуації стала подія, яка відбулася 13 березня о другій годині дня посеред дитячого майданчику. Тоді діти розповіли зоозахисникам, що вони побачили, як собака їла корм, після чого почала битись в конвульсіях. Далі у тварини пішла піна з пащі. Злякавшись, малеча одразу засипала отруту піском, щоб врятувати інших чотирилапих. Громадськість налякана, адже препарат, яким труять тварин, потрапив до піску у пісочницю та взагалі на дитячий майданчик.

Серед жертв догхантерів в Арцизі були, на жаль, не лише безпритульні тварини. Відомі випадки отруєння й домашніх улюбленців. На жаль, власники не змогли зробити відповідні експертизи та розтин для того, щоб достеменно дізнатися, якою саме отрутою їх убили. Але ветеринари міста та зооактивісти вважають, що в якості отрути використовують так званий Тубазид або аналогічний препарат від туберкульозу, адже чотирилапі помирають в страшних конвульсіях, з пащі йде спочатку біла піна, потім червона – і тоді тварина помирає.

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти

Ізоніазид (Тубазид) – це відносно дешевий лікарський препарат від туберкульозу, який відпускається за рецептом. Одна таблетка препарату може стати смертельною для собаки маленької породи. “БІ” навідалась до місцевого ветеринара Павла Тодорова, який розповів, як саме препарат діє на тварину:

“Препарат, який, ймовірно, використовується як отрута, дуже небезпечний тим, що майже ніяк не проявляється одразу, але коли він потрапляє до кишківника тварини, починається ураження центральної нервової системи. Якщо від моменту, коли тварина з’їла отруту, до перших симптомів може пройти від півгодини до чотирьох годин, то від моменту перших конвульсій до летального кінця залишається 10-20 хвилин, яких зазвичай дуже мало, щоб її врятувати. Звісно, все залежить від тварини та дозування, але приблизно клінічна картина саме така”, – пояснює ветеринар.

Також лікар розповів, що требі робити, якщо ви стали свідком того, що собака з’їла отруту. Якщо це тільки-но сталося, необхідно спровокувати блювоту, щоб вивільнити токсин. Якщо час згаяний, та вже почалися конвульсії, цього робити категорично не можна. Натомість зробіть укол: специфічним антидотом (протиотрутою) є вітамін В6 (піридоксин). Найбільш ефективним є внутрішньовенне введення препарату із розрахунку 1 мл на 5 кг маси тіла тварини.

“БІ” також зв’язалась із зооактивісткою з Арцизу Тетяною Баришниковою, яка разом зі своїми однодумцями ведуть власне розслідування масових вбивств безпритульних тварин в місті. Зі слів волонтерки, їм вдалося дізнатися деякі приголомшливі факти в цій заплутаній справі. Пані Тетяна не приховує, що вважає винними комунальні служби. Адже деякі випадки загибелі собак відмічалися саме на тих районах, де працювала техніка комунального підприємства “Благоустрій”. До того ж, волонтерів дуже турбує питання, як препарат, який не продається без рецепта, ще й, зважаючи на масштаби трагедії, – у великій кількості, опинився в руках нелюда. І вони мають своє припущення. З власних джерел зооактивістам стало відомо, що в районі була отримана гуманітарна допомога, серед якої була велика партія саме цього препарату:

“Ми просили правоохоронні органи перевірити, які установи отримали препарат з гуманітарки, та кому він був призначений. Дуже багато збігів, пов’язаних з цією справою, ми можемо бачити. Партія гуманітарної допомоги – це не найцікавіше в цій історії. Також дивиною є те, що за нашими даними, міські камери відеонагляду не працюють більш як місяць. Теж цікавий збіг. До того ж, торік ми таки довели своє власне розслідування до кінця і знаємо, хто тоді труїв наших підзахисних. Саме тому і цього разу ми маємо свою думку з цього приводу, але нам потрібна підтримка правоохоронців, які наразі не зацікавлені в просуванні справи”, – розповідає зооволонтерка.

Коли справа почала набирати обертів, та звинувачення в бік комунальників посипались звідусіль, на ситуацію відреагував і міський голова Сергій Парпуланський. Через свої соціальні мережі він висловив осудження дій отруювача та вкотре наголосив, що ні міська рада, ні комунальні служби до вбивств чотириногих безхатьків не причетні.

“Шановні мешканці Арцизької громади! Міська рада рішуче засуджує жорстоке та незаконне отруєння безпритульних собак у нашому місті. Хочу наголосити, що будь-які звинувачення на адресу комунальних служб у причетності до цих дій є безпідставними. Ми розуміємо проблему збільшення кількості безпритульних тварин, і єдиний цивілізований шлях її вирішення – це створення притулку та впровадження відповідних програм стерилізації та догляду. Ми повернемося до цього питання після завершення війни, коли матимемо необхідні ресурси та можливості для реалізації такого проєкту. Закликаю всіх жителів бути свідомими та гуманними. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити наше місто безпечним і комфортним для всіх!”- йшлося в дописі голови Арцизької громади.


Звернення викликало доволі бурхливу дискусію, в ході якої міський голова поділився, що стерилізація однієї тварини коштує громаді 4 тисяч гривень, на що мешканці дуже негативно зреагували, адже, на їхню думку, ціна явно завищена.

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти

Також наразі стало відомо про акцію зі стерилізації, яка пройде в Арцизі наприкінці березня організацією з Франції. Ціна за одну тварину – 300 грн. Скористатися можливістю може кожен охочий, якщо має непородистого улюбленця до 15 кілограмів. Але пріоритет надається волонтерам, які стерилізують безпритульних тварин, та пенсіонерам, які бажають стерилізувати своїх домашніх чотирилапих друзів.

Оскільки тема з вбивствами безпритульних тварин в Арцизі підіймається не вперше, і ми вже отримали коментар від директора комунального підприємства “Благоустрій” раніше, цього разу ми вирішили поспілкуватися з працівниками установи. Дівчата двірники на чолі з майстром ділянки розповідали, як власноруч намагалися врятувати собак на ввіреній їм території, вводячи ін’єкції вітаміну В6, але на жаль, не вдалося спасти жодну.


“Це наші підопічні. Ми піклуємося про них. Вони радіють нашій появі на горизонті та завжди супроводжують під час роботи. Нам болить, що з ними таке відбувається. Я можу запевнити, що ні я особисто, ні жодна з дівчат моєї ділянки ніколи в житті не змогла б такого зробити ні за які гроші, ні за жодних погроз”, – запевнила нас майстриня дільниці КП “Благоустрій”.

В голові містян не вкладається, як таке може бути, що серед білого дня в різних частинах міста масово вбивають собак, і немає жодного свідка та запису з камер.

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти

Місцеві зооволонтери опублікували пост, в якому обіцяють винагороду за будь-які свідчення в цій справі. За відомими “БІ” даними, поки він не дав жодного результату. “БІ” буде продовжувати слідкувати за подіями, які відбуватимуться навколо цієї справи, та маємо надію, що невідомий догхантер врешті понесе покарання згідно з законом.

 

Масові вбивства безпритульних тварин в Арцизі підіймають хвилю народних обурень. Стали відомі шокуючі факти

Головне фото новини – ШІ

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x