Румунія планує збільшити транзит українського зерна Дунайським коридором

0 коментарів 10530 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Румунія продовжуватиме свої зусилля зі збільшення обсягів українського зерна, що проходить транзитом Дунайським коридором, через збільшення транспортних потужностей і модернізацію інфраструктури. Таку заяву зробила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску на нещодавній на спільній пресконференції з молдовським та українським колегами за результатами тристоронньої зустрічі в Кишиневі. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на видання «Інтерфакс-Україна».


За словами міністерки, сторони, серед іншого, обговорили зміцнення «коридорів солідарності, що є надзвичайно важливим зараз для підтримки стійкості України та життєво важливим у майбутньому в процесі відновлення».

«Я хотіла б з цієї нагоди зазначити суттєвий внесок Румунії в успішне функціонування коридорів солідарності. Румунія продовжить свої зусилля зі збільшення обсягів зерна, що проходить транзитом Дунайським коридором, шляхом збільшення транспортних потужностей і кращого використання, адаптації та модернізації інфраструктури, що підтримує цю діяльність», – заявила глава МЗС.

За її даними, на сьогодні близько 68% українського експорту зерна і сільськогосподарської продукції проходить через Румунію.

Лумініца Одобеску зазначила, що ця зустріч є «ще одним доказом нашої твердої підтримки України, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в умовах агресивної війни, яку веде рф”.

Також вона наголосила, що Румунія рішуче підтримує процес європейської інтеграції Республіки Молдова та України.

«Республіка Молдова та Україна стають частиною європейського проєкту, єдиного варіанту, що може забезпечити своїм громадянам безпеку, мир і процвітання, на які вони прагнуть і заслуговують… І наша сильна, стійка та багатопланова підтримка як Республіки Молдова, так і України триватиме й надалі”, – запевнила міністерка.

Окрім того, вона підкреслила, що перемога України необхідна не лише тому, що це правильно, і не лише для безпеки і стабільності Чорноморського регіону, а й для того, щоб не допустити початку нової агресії рф у майбутньому.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x