Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини

0 коментарів 20034 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Впродовж трьох днів, з 17 по 21 червня, в Одесі, Болграді та Ізмаїлі проходила 19-та зустріч болгарських медіа, яку щорічно в різних країнах проводить старіше ЗМІ Республіки Болгарія – Болгарська телеграфна агенція. Цього року місцем офіційного медіа коктейлю став південь України, де мешкає чимало представників болгарського етносу. На зустріч з  представниками українських ЗМІ, що висвітлюють історію, культуру та події з життя українських болгар, яка відбулась вчора в Болградській гімназії ім. Г. С. Раковського, також була запрошена «Бессарабія INFORM».


Болград став другим містом проведення зустрічі після Одеси, куди завітала делегація Республіки Болгарія у складі генерального директора Болгарського національного радіо Мілена Мітєва, генерального директора БТА Кирила Валчева, тимчасово керуючого Посольством Республіки Болгарія в Україні Германа Ванчева, ректора Софійського університету професора Георгі Валчева, виконавчого директора Виконавчого агентства у справах болгар за кордоном Райни Манджукової, заступника генерального директора БТА Євгенія Друмєва, а також представників болгарських ЗМІ та болгаромовних ЗМІ з різних країн світу – США, Кіпру та ін.

Зустрічали гостей заступник голови Болградської районної ради Володимир Романовський, Болгарський міський голова Сергій Димитрієв, директорка Болградської гімназії ім. Г. С. Раковського Сніжана Скоріч з колегами та учнями закладу.

Захід проходив за темою “Знання про рід та мову в болгарських медіа”. Як зазначили організатори, вони раді, що на півдні Одещини дійсно зберігається мова болгарського етносу. Не тільки в ЗМІ, а й в навчальних закладах, у тому числі Болградській гімназії, випускники яких частіше обирають для подальшого навчання виші Болгарії.

«Дякую болгарській стороні за усіляке сприяння у розвитку нашого навчального закладу, за підтримку наших випускників», – зазначила директорка гімназії Сніжана Скоріч. Вона також вручила найкращим випускницям цього року Єлізаветі Марчевій та Маргариті Архіповій документи, які надають їм право стати студентками обраних болгарських вишів без вступних іспитів.

Але не тільки тема збереження та популяризації болгарської мови та традицій була обговорена у ході заходу, а й тема війни. Адже у воєнний час під загрозою залишається культурна спадщина – як українська, так й болгарська в Україні.

«Віримо, що українськи журналісти, які мужньо фіксують злочини рф, спростовують російські фейки в інформаційному просторі, не дадуть цьому статися. І журналісти у всьому світі повинні їм в цьому допомагати», – зазначив керівник БТА Кирил Валчев.

Додамо, сьогодні така ж зустріч відбулась в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

Довідка. Болгарське телеграфне агентство (БТА, болг. Българська телеграфна агенция) – національне інформаційне агентство Республіки Болгарії, яке, як і Болгарське національне телебачення, і Болгарське національне радіо є державним інформаційним агентством, що знаходиться під громадським контролем. БТА створено у 1898 році указом князя Фердинанда І.

Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини Відомі болгарські медіа провели зустріч з журналістами півдня Одещини

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x