В Арцизі депутати посварилися через кошти на військові потреби – очільнику ТГ довелося екстренно повернутися з лікарняного

0 коментарів 15930 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У п’ятницю, 26 квітня, у великій залі Арцизької міської ради відбулася чергова 61-та сесія Арцизької міськради. Окрім перейменування вулиці в одному з сіл громади на честь загиблого воїна та прийняття проєкту рішення щодо надання адміністративних послуг сервісного центру ГСЦ МВС, про які “Бессарабія INFORM” вже писала раніше, на засіданні розглядали зміни в бюджет громади, що викликало неабиякі суперечки та навіть… мера з лікарняного. Детальніше – в нашому матеріалі. 


На засіданні, яке починалося під головуванням секретаря міської ради Ольги Добрякової, були присутні керівники структурних підрозділів міської ради та представники ЗМІ. Відсутність голови громади була обумовлена погіршенням його стану здоров’я. У роботі сесії також взяли участь 16 депутатів міськради, які розглянули 81 питання попередньо затвердженого порядку денного.

Під час доповіді «Про внесення змін до бюджету» начальниці фінансового відділу Арцизької міської ради Ірини Гринько, яка пропонувала направити майже два мільйони гривень на вирішення низки питань громади, серед яких оплата послуг, підтримка комунальних підприємств, субвенції рятувальникам на придбання палива, необхідний ремонт відділку поліції та матеріальна допомога мешканцям громади, депутат Павло Целіков оголосив, що він не буде голосувати за питання бюджету. Депутат розповів, що напередодні сесії до нього звернувся наш земляк, котрий на сьогодні воює на фронті, та озвучив потребу у дронах для своєї військової частини. Питання про допомогу для ЗСУ заплановано на травень, але депутат хотів розгляд і виділення коштів на поточній сесії.

“Найкращі наші хлопці на передовій, а ми тут займаємось розв’язуванням своїх питань. Зрозуміло, що ми маємо забезпечувати життєдіяльність нашої громади, але ми могли хоча б два дрони купити. Економічна ситуація погіршується щодня, і, можливо, в травні ми не зможемо взагалі жодного дрона купити. Сьогодні ми не виділяємо гроші на дрони – завтра ми виділяємо гроші на пам’ятники”, – аргументував свою позицію пан Павло.

Ірина Георгіївна нагадала депутатам, що у лютому 2024 року  на сесії міської ради виділили понад 394 тисячі гривень для саме цієї військової частини №1619, про яку йде мова.

Але позицію Павла Целікова підтримало ще декілька депутатів. Було запропоновано перенаправити гроші, що потребує поліція, а саме 120 тисяч гривень на закупівлю дрона. За цю зміну до проєкту рішення депутати проголосували одноголосно.  А от далі сталося неочікуване: за проєкт рішення в цілому «Про внесення змін до бюджету» все ж не проголосували. Троє депутатів утрималися.

Ситуація патова, адже без грошей лишаються комунальні підприємства, школи, поліція, пожежна частина, лікарня.

Директор КП «Водоканал» Федір Желясков наголосив:

“Для енергопостачальної компанії надали гарантії про рішення сесії про оплату боргу за електроенергію. Якщо бюджет не прийняти, то завтра ми залишимось без світла, відповідно місто – без води”.

Ольга Добрякова звернулася до депутатів:

“Звичайно, ми як депутати маємо право перерозподіляти кошти, але будемо нести відповідальність за те, що відбувається у місті через наші бюджетні рішення. Для того, щоб задовольнити прохання депутатів  ми маємо сьогодні всі заплановані кошти направити на закупівлю дронів. А це – 2 мільйони гривень”, – зазначила вона.

Депутат Василь Райчев теж висловив свою думку:

“Я розумію, що депутати хочуть допомогти, але так не робиться. Ми збирали бюджетну комісію. Якби вчора на комісії це питання було озвучене, то за цей час ми могли б щось вирішити. А зараз ми просто не голосуємо, і все рухне. Нумо шукати рішення і нести відповідальність”, – закликав він.

Так, Ольга Добрякова запропонувала перейти до земельних питань і потім повернутися до болісного 10 питання бюджету.

В Арцизі депутати посварилися через кошти на військові потреби - очільнику ТГ довелося екстренно повернутися з лікарняного

Чим би завершилася сесія – невідомо. Адже суперечки тривали, й знайти рішення, здавалося, було не можливо. Але з лікарняного на сесію раптово повернувся голова Сергій Парпуланський, який нагадав депутатам, що існує розпорядження голови ОВА Олега Кіпера про процедуру виділення коштів для військових. І там чітко вказано, що виділення коштів може бути лише після погодження районної та обласної військових адміністрацій. За його словами, міська рада ні в якому разі не відмовляється допомогти військовим, але місту великими зусиллями вдалося зберегти відділок поліції на певних умовах, тому наразі забрати цільові кошти з виділених на поліцію – не правильно. До того ж додав, що час на погодження з ОВА все одно необхідний, а гроші будуть просто “заморожені”. Тому мер закликав депутатів не “палити гарячку” та розв’язувати всі проблеми поступово.

Тому після земельних питань шляхом голосування щодо повернення до 10 питання засідання продовжилося. І після невеличкої дискусії за зміни у бюджеті все ж проголосували.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x