Сьогодні в Болграді вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

0 коментарів 10935 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Щорічно 11 квітня, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1991 року, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який встановлено в день входження американських військ на територію Бухенвальду (1945 р.). Пам’ятну дату відзначали сьогодні й в місті Болград. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM».


З нагоди жалобної дати керівництво Болградської громади взяло участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника розстріляним у 1941 році військовополоненим, який встановлено якраз на місці їхнього вбивства на місцевому кладовищі.

Зазначимо, перед смертельним вироком ці ув’язнені знаходилися у катівнях концентраційного табору №8, який було розташовано на околиці Болграду, й де в нелюдських умовах утримувалися не лише військові, а і євреї Болграда.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто став жертвами фашистської «фабрики смерті».

Історична довідка, що приголомшує.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 людей були в’язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей. Велика кількість ув’язнених загинула вже в період будівництва табору, яке велося без використання механізмів.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн людей.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримувалось 284 тисячі в’язнів різних національностей.

Сьогодні в Болграді вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів Сьогодні в Болграді вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів Сьогодні в Болграді вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x