На Одещині вперше з 2014 року активно хворіють скарлатиною – є летальний випадок

0 коментарів 26325 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В області спостерігається зростання захворюваності на скарлатину, яке пов’язане з черговим циклічним підйомом. Востаннє він реєструвався у 2014 році, коли захворіло 355 осіб. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на Одеський обласний центр профілактики та контролю хвороб. 


Фахівці нагадали, що скарлатина — гостре антропонозне інфекційне захворювання групи стрептококових інфекцій, яке проявляється інтоксикацією, гнійним ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом.

У 2023 році було зареєстровано 182 випадки захворювання на скарлатину, що у 2,6 разів більше, ніж у 2022 році. Переважно хворіли діти до 17 років (97%) і найбільш уразливою серед них, як і в минулі роки, була вікова група – 5-9 років (56%). Випадки скарлатини реєструвались практично на всіх адміністративних територіях.

У поточному році зареєстрований 61 випадок скарлатини серед дітей, у тому числі 1 летальний від ускладнень.

Специфічне лікування скарлатини відсутнє. Діагноз ґрунтується на епідеміологічних даних, характерній клінічній картині та лабораторних дослідженнях.

Профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції до 24 годин після отримання першої дози антибіотика. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x