Особливості локального SEO 

0 коментарів 7425 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Локальний SEO стає все більш важливим для бізнесів, які працюють в офлайн сферах, таких як ресторани, магазини, салони краси та інші. Все більше людей використовують пошукові системи для знаходження місцевих продуктів та послуг. Тому оптимізація вашого бізнесу для місцевого пошуку може суттєво підвищити вашу видимість та привабливість для потенційних клієнтів.


Сьогодні команда SEObada розкриє ключові аспекти локального SEO та надасть практичні поради, які допоможуть вам залучити більше потенційних відвідувачів у ваш офлайн бізнес за допомогою пошукових систем.

Значення локального просування для бізнесу

Локальний пошуковий маркетинг (SEO) – це оптимізація сайту для просування серед аудиторії певного міста чи регіону. Головна перевага локального SEO полягає у підвищенні позицій сайту за регіональними запитами. Це робить бізнес помітнішим для місцевих користувачів, адже люди зазвичай шукають товари й послуги на невеликій відстані від себе.

 

Крім залучення відвідувачів, локальний SEO покращує юзабіліті сайту. Користувачі бачитимуть саме ті місцеві заклади, які шукали. А бізнеси зможуть конкурувати із сусідами, eфективніше привертаючи увагу своєї цільової аудиторії. Тож це потужний маркетинговий інструмент для просування в інтернеті саме серед жителів вашого міста чи району.

Як працює локальний пошук в Google

Google використовує геолокацію для відображення результатів пошуку, релевантних конкретному місцезнаходженню користувача. Сюди входить використання IP-адреси, налаштувань мови та локації в обліковому записі Google.

Коли користувач вводить локальний пошуковий запит (наприклад, “ресторани поблизу мене”), Google визначає його приблизне місцезнаходження за допомогою геолокації та показує результати пошуку поруч із цим місцем. 

Google Local використовує сигнали контексту та поведінки для визначення найбільш релевантних локальних результатів. Наприклад, якщо хтось шукає “піцерію”, локальні результати Google пропонуватимуть популярні піцерії поряд.

Для поліпшення локального пошуку Google використовує дані про попередню активність пошуку та перегляд веб-сторінок конкретного користувача. Це допомагає краще зрозуміти контекст запиту.

Бізнеси можуть оптимізувати свої локальні списки в Google, включивши всі необхідні дані, такі як адреса, номер телефону та години роботи, а також заохочуючи позитивні відгуки.

Які фактори впливають на результати локального пошуку?

 • Місцезнаходження користувача: Google враховує географічне положення користувача і шукає результати, які знаходяться поблизу цього місця.
 • Релевантність: Google враховує те, наскільки релевантний контент до запиту користувача. 
 • Авторитет підприємства: рейтинг підприємства та відгуки користувачів також враховуються пошуковими системами при видачі результатів.
 • Оптимізованість сторінки підприємства: важливо мати інформативні та актуальні дані на сторінці підприємства, такі як назва, адреса, години роботи, контактні дані та інша релевантна інформація.
 • Локальні сигнали: чим більше позитивних відгуків про заклад у місцевому інформаційному просторі – тим вище його позиції у результатах локального пошуку Google. Локальны сигнали включають наявність згадок про компанію в місцевих довідниках, відгуках та інших джерелах інформації.
 • Мобільна оптимізація: оскільки більшість користувачів шукають інформацію через мобільні пристрої, адаптація веб-сайту під мобільні пристрої впливає на результати локального пошуку.

Ці фактори працюють разом, щоб Google міг показати найбільш релевантні результати для користувачів, які шукають місцеві послуги або товари.

Оптимізація веб-сайту для локального SEO

Локальний SEO – це не просто інструмент для підвищення видимості, але й можливість побудувати довгострокові відносини з вашою місцевою аудиторією та розширити свої можливості на ринку.

 • Локальні метатеги: необхідно вписати локальні ключові слова у метатеги вашого веб-сайту, такі як заголовки, описи та ключові слова. Наприклад, у метатегу описа можна включити назву міста або району, де знаходиться ваш бізнес.
 • Вміст з локальною спрямованістю: створіть вміст, який відображає місцевість вашого бізнесу. Це може бути контент про місцеві події, новини, історію місця або розповіді про ваші досвіди в даному районі чи відгуки клієнтів. 
 • Локальні посилання: використовуйте внутрішні посилання на сторінки вашого веб-сайту, які мають локальну спрямованість. Наприклад, якщо у вас є сторінка “Контакти”, включіть посилання на неї у всіх сторінках, де згадується ваша місцевість.
 • Локальні відомості на сторінці “Контакти”: на сторінці “Контакти” включіть повну адресу вашого бізнесу, номер телефону, години роботи та посилання на мапу з маркером місцеположення вашого бізнесу. 
 • Використання структурованих даних: додайте структуровані дані на ваш веб-сайт, щоб пошукові системи краще розуміли локальну спрямованість вашого бізнесу. Наприклад, використовуйте schema.org для відображення мікроданих про вашу адресу та контактну інформацію.

Ці ключові аспекти оптимізації допоможуть вашому веб-сайту підвищити видимість у місцевому пошуку та залучити більше місцевих клієнтів до вашого бізнесу.

Висновки

Локальний SEO – невід’ємна складова успішної стратегії маркетингу для офлайн бізнесу. Він дозволяє підвищити видимість вашого підприємства в місцевому пошуку, привернути більше клієнтів та покращити їхній досвід. Через  створення унікального локально-орієнтованого контенту, використання локальних ключових слів та активну роботу з відгуками клієнтів, ви можете зробити ваш бізнес більш привабливим для місцевої аудиторії.

Якщо у вас залишились питання стосовно оптимізації вашого сайту для певної місцевості або ви хочете зробити аудит вашого бізнесу на відповідність критеріїв для пошукових системам, команда досвідчених спеціалістів від SEObanda буде рада вам допогти і вивести ваш сайт в ТОП Google.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x