Конгрес жінок у Польщі закликав фермерів схаменутися та припинити блокаду

0 коментарів 23706 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Конгрес жінок у Польщі висловив обурення та незгоду з формою сільськогосподарських протестів у Польщі. Відповідне звернення опублікували на польсько-українському порталі.


«Ми засуджуємо скандальні гасла та символи, спрямовані проти польського суверенітету, польської демократії, іміджу Польщі на міжнародній арені, України та Європейського Союзу. Закликаємо до солідарності та відповідальності!» – йдеться у зверненні.

Жінки додають, що розуміють важке становище аграріїв, пов’язане з втратами, які вони зазнають через допуск українського продовольства на ринки. Разом з тим зазначають, що фінансові втрати – це ніщо порівняно з тими втратами, яких зазнала воююча та знекровлена Україна. Люди гинуть, жінки та діти страждають, країна в колапсі, але вона захищає свій суверенітет, одночасно захищаючи суверенітет Європи. Економічні міркування, пов’язані зі втратами, не повинні затьмарювати моральні міркування, пов’язані із захистом основних цінностей, якими є людське життя, свобода та безпека. І це те, за що Україна бореться.

Також вони нагадують, що проблеми аграріїв зросли переважно через бездіяльність та недбалість попередньої влади. А нинішні протести та претензії атакують чинну владу, яка намагається відновити демократичний лад та елементарні стандарти правової держави. У конгресі жінок просять не знищувати ці зусилля!

«Тому ми вимагаємо від страйкуючих аграріїв відповідального діалогу з владою, а від влади – серйозного ставлення до заяв аграріїв, які не поглиблюють трагічну ситуацію, в якій зараз перебуває Україна», – пишуть жінки.

Вони розуміють опір значної частини фермерів, пов’язаний з необхідністю впровадження Європейської зеленої угоди. Проте не розуміють нападок на весь Європейський Союз. Також в конгресі жінок нагадують, що завдяки членству Польщі в ЄС на сільське господарство було виділено майже 80 млрд євро, а в рамках політики згуртованості – ще майже 160 млрд євро. Нагадаємо, що вже у 2023 році рівень прямих виплат наблизився до 260 євро/га і був вищим, ніж у середньому по ЄС, а дохід від сільського господарства приблизно на 40% підтримується трансфертами в рамках Спільної аграрної політики. Протестуючі фермери, пишуть у зверненні, здається, не пам’ятають, скільки польське село винне Європейському Союзу.

«Тому ми, жінки, закликаємо: не захоплюйтеся емоціями, не піддавайтеся на маніпуляції, відмовтеся від варварської ідеї закрити кордон з Україною; вона потребує нашої всебічної підтримки! Польща є цивілізованою країною і має поважати міжнародні угоди на благо всіх. Ми закликаємо до спокою, здорового глузду та відповідальності, пам’ятаючи, що невдовзі відзначатимемо другу трагічну річницю війни, у якій на карту поставлені всі ми, європейці, наша свобода, життя та безпека», – резюмують у зверненні.

Нагадаємо: польська влада має намір ввести додаткові обмеження на українські продукти: цукор, м’ясо птиці, яйця, заморожена малина, яблучний сік, соняшникова та ріпакова олія. Таким чином планується замінити обмеження на зерно.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x