Битва за море: Україна повернула під контроль «Вишки Бойка», що були окуповані з 2015 року

0 коментарів 27351 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Україна повернула під контроль «Вишки Бойка». Країна-агресор рф окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Наразі під контроль повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш». Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на ГУ розвідки Міністерства оборони України.


«Вишки Бойка» – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Після повномасштабного вторгнення росія використовувала їх у військових цілях, зокрема, як вертолітні майданчики та для розміщення засобів РЛС.

Силами підрозділів ГУР МО України провели унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка». Під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш».

Спецпризначенцям під час проведення операції вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

У ході однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x