Екологічний стан дельти Дунаю погіршився через обстріли портів в Ізмаїлі та Рені

1 коментар 14283 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Серйозні екологічні ризики для басейну річки Дунай виникли після атак рф на діючі порти на півдні Одеської області. Така ситуація потребує розробки заходів із попередження забруднення вод Дунаю у разі подальших атак росії, тож представники з 14 країн Європи зібрались на Секретаріат Міжнародної комісії з захисту річки. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. 


Загалом участь у Секретаріаті взяли представники з Німеччини, Чехії, Австрії, Словаччини, Угорщини, Словенії, Хорватії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Румунії, Молдови, України, а також представники Європейської Комісії.

«Атаки росії на Дунайські порти створюють додаткові небезпеки для екосистеми дельти Дунаю і самого Чорного моря. Тому ми за дорученням Міністра Руслана Стрільця плануємо провести моделювання розвитку цих наслідків з метою недопущення погіршення стану вод», – наголосив голова української делегації, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Сторони обговорили, як спільно посилити моніторинг Дунайських вод у разі повторних атак:

  • за допомогою супутникових знімків, даних моніторингу та моделей для розуміння поширення забруднення нафтопродуктами чи іншими хімічними сполуками по Дунаю;
  • Україна бере активну участь в системі аварійного оповіщення в басейні Дунаю. Це дає можливість іншим країнам майже миттєво отримувати оповіщення про загрози;
  • у рамках роботи Комісії спільно з Україною та Румунією буде розроблено План надзвичайних дій з ліквідації забруднення вод в дельті Дунаю, яка є світовою природоохоронною спадщиною.

Окрім цього, голови делегацій також обговорили та схвалили проєкт декларації, яка засуджує російську агресію проти українських портів та наголошує на важливості захисту довкілля Дунаю.

guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
*****
*****
3 месяцев назад

А “брату” лишь только б поднасрать…

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x