росія планувала взяти Молдову під свій контроль до 2030 року — журналістське розслідування

0 коментарів 18225 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Декілька медіа з міжнародного журналістського консорціуму отримали доступ до документа, який є планом щодо встановлення повного фактичного контролю Кремля над Молдовою. Про це, посилаючись на видання Агентство, передає Ліга.Новини.


Видання стверджує, що документ під назвою “Стратегічні цілі Російської Федерації в Республіці Молдова”, який надійшов у розпорядження, зокрема Süddeutsche Zeitung, Yahoo News і центру Досьє, розроблений адміністрацією президента Росії восени 2021 року і є планом того, як Молдова опиниться в повній залежності від Москви.

Як стверджується, однією зі стратегічних цілей, які ставлять автори документа, є примус Молдови до вступу до ОДКБ та розширення її участі у Євразійському економічному союзі (ЄАЕС).

Серед короткострокових цілей – нейтралізація будь-яких дій Кишинева щодо усунення військової присутності РФ у тимчасово окупованому Придністров’ї, створення мережі проросійських неурядових організацій, а також відкриття генконсульства РФ у Гагаузії.

Заплановано протидію “румунізації” Молдови та заходи щодо збереження російської мови в її системі освіти.

Документ дає два роки на встановлення переважно проросійських настроїв в елітах Молдови та збільшення кількості дружніх Кремлю політичних рухів.

До 2030 року передбачається забезпечити розширення участі Молдови в ЄАЕС, створення сильних груп російського впливу та легалізацію “особливого статусу Придністров’я”, а також набуття російською мовою статусу “мови міжнаціонального спілкування” та забезпечення присутності в країні російських ЗМІ.

Одним з інструментів економічного тиску на Молдову в документі зазначено залежність Кишинева від російського імпорту, насамперед від постачання газу.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x