Мобілізація серед безробітних українців. Центри зайнятості передають дані в ТЦК

0 коментарів 38745 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Україні на тлі мобілізації та військового стану змінили роботу Центрів зайнятості. Тепер вони збирають інформацію про безробітних та передають у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Порядок організації та ведення війсьового обліку прописаний у новій урядові постанові №1487, яка запрацювала з 5 січня 2023 року.


Які дані щодо безробітних передають в ТЦК

Варто зауважити, що безробітні українці, якщо не мають підстав для відтермінування, можуть бути мобілізовані на рівні з іншими військовозобов’язаними. Це прописано у Статті 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Яку інформацію отримує ТЦК про безробітних українців

За статтею 63 Порядку усі органи центрів зайнятості мають передавати відомості щодо реєстрації осіб безробітних упродовж семи календарних днів після отримання запиту відповідного ТЦК.

Таку інформацію можуть передавати онлайн (якщо є технічна можливість) через систему електронної взаємодії Міністерства оборони та Державної служби зайнятості.

Відтак, ТЦК мають право на на доступ до даних щодо військовозобов’язаних з Єдиної інформаційно-аналітичної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Безробітні зазвичай для оформлення статусу надають таку інформацію:

  • паспортні відомості (ПІБ, місце прописки, сімейний стан);
  • ідентифікаційний код;
  • документ про освіту або її дублікат;
  • відомості з трудової книжки (місця роботи, стаж та посади);
  • військово-обліковий документ.

Також міграційна служба у двотижневий термін має повідомляти ТЦК про осіб, які набули українського громадянства та підлягають взяттю на військовий облік.

Мобілізація безробітних осіб

Як повідомляли у ЗСУ, “для доукомплектування військових частин, призивають усі категорії та військово-облікові спеціальності”, тобто і безробітних, якщо їхня спеціальність відповідає потрібним військово-обліковим спеціальностям.

Після вручення повістки безробітний громадян має з’явитися у вказаний день у ТЦК для надання даних про себе та документів, що підтверджують право на відтермінування чи звільнення від призову. У разі, якщо таких підстав для відстрочення немає, то він має пройти медкомісію, яка визначить придатність до служби за станом здоров’я.

Після отримання мобілізаційного розпорядження та військового посвідчення безробітні, яких мобілізували, мають звернутися у центр зайнятості про припинення реєстрації у статусі безробітного. При цьому потрібно надати копію документа щодо ТЦК працівнику центру зайнятості. З цього моменту будуть припинені виплати допомоги як безробітному.

Подписаться
Уведомить о
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии