Голову Одеської ОВА Максима Марченка звільнено з посади. Припущення стосовно причини та хто прийде на заміну

1 коментар 32670 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Сьогодні Максима Марченка звільнено з посади голови Одеської обласної військової адміністрації. Про це повідомляється на сайті Президента України. Причини звільнення офіційно наразі не називають. Сам Марченко цю ситуацію вже прокоментував у своєму Телеграм-каналі. Раніше думку щодо можливих причин звільнення голови ОВА озвучив місцевим ЗМІ представник Одеської обласної організації “Комітет виборців України” Анатолій Бойко.


15 березня з’явився указ про звільнення Максима Марченка з посади.

Зазначається, що Марченко звільнили згідно з поданою ним заявою.

О 16:50 в Телеграм Максим Марченко прокоментував своє звільнення з посади. Він зазначив:

“Хочу розпочати своє звернення із фрази від якої я завжди отримував найбільше задоволення – в області все спокійно, обстрілів не було. Дякую Президенту України за надану можливість керувати найкращою областю нашої держави. Ті, хто мене знає особисто, підтвердять, що в своєму житті сумлінну роботу я завжди ставлю на перше місце. Роботу заради найкращого результату в будь-якій справі – в захисті суверенітету України, в керуванні регіоном.

Хочу запевнити всіх мешканців Одещини, хоча й розумію, як важко в це повірити, але все ж таки є керівники, які працюють для людей і заради людей. Найвищою оцінкою моєї діяльності є те, коли мешканці нашої області писали або казали: наш Марченко…наш.

Боротьба триває… і я вважаю, що повинен робити те, що вмію найкраще – вбивати ворогів та воювати заради майбутнього України. Сподіваюсь, що незабаром я повернусь до своєї улюбленої справи. Але моя душа та серце назавжди залишаються в Одесі. Разом до перемоги. Слава Одещині! Слава Україні!”

Що відомо про звільнення Марченка:

Анатолій Бойко в своєму коментарі Суспільному заявив, що ключову роль у звільнені відіграли регулярні корупційні скандали навколо Одеської військової адміністрації, яких було багато з початку 2023 року. Так, нещодавно за підозрою у корупції затримали заступників Марченка Олега Муратова та Ігоря Ткачука. Чиновників Одеської ОВА підозрюють у розтраті грошей для військових.

Він також зазначив, що Марченко уникав лідерства, увагу приділяв переважно військовим питанням та питанням оборони, а решта залишалась поза увагою. Він не реформував адміністрацію і залишив на посадах попередніх керівників, до яких було багато питань. Тому і поточні проблеми, що виникали у регіоні, вирішувалися не дуже ефективно.

Анатолій Бойко також вважає, що з боку Кабміну не надати офіційних пояснень причин звільнення голови ОВА, – це неповага до суспільства. Громадськість має право знати, чим керувався уряд у цій ситуації.

“Я не кажу, що не було за що знімати, але це було б чесно по відношенню до суспільства. Якщо Марченко не впорався, то це відповідальність насамперед тих, хто призначав його на цю посаду”, – вважає Бойко.

Подробиці, хто прийде на заміну Марченку:

За інформацією Думської, співробітники Офісу президента України вже шукають заміну голові Одеської ОВА. Розглядають три кандидатури старших офіцерів. Один із претендентів — представник військово-морських сил України, другий — сухопутних військ, а третій — правоохоронець (поліцейський або співробітник СБУ).

Нагадаємо, що Марченка призначили на посаду голави Одеської ОВА в березні 2022 року. Він – полковник ЗСУ. У 2015-2017 рр. був командиром 24-го окремого штурмового батальйону “Айдар”, а згодом очолив 28-у окрему механізовану бригаду.

Нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІ і ІІІ ст. Також має низку відзнак від Міністерства оборони.

Окрім Марченка, Кабмін погодив звільнення ще двох голів: Гайдая Сергія, з посади голови Луганської обласної державної адміністрації та Гамалія Сергія з посади голови Хмельницької обласної державної адміністрації.

Інформація опублікована учасником форуму не є редакційним матеріалом. Редакція Бессарабії ІНФОРМ може не поділяти позицію авторів.
 • труху надо стряхнуть))

  ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
  ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
  ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
  ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
  ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
  ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
  ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
  ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
  ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
  ░░░█▐▀▀▀🇷🇺▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
  ░░▐█▐▄░░🇷🇺░░░░░░▐░█▄▄░░░
  ░░░▀▀▄░░🇷🇺🇷🇺░░░░▄▐▄▄▄▀░░
  ░░░░░░░🇷🇺🇷🇺🇷🇺░░░░░░░░░░░

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту