Експерт пояснив, чому падають ціни на пальне, і коли це може змінитися

0 коментарів 32157 перегляд

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Ціни на пальне в Україні знижуються через падіння цін на світовому ринку, а також завдяки ефективному плануванню вітчизняних трейдерів.


Про це директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн повідомив в ефірі інформаційного телемарафону. За його словами, є дві причини для зниження цін на пальне.

“Перша: ціни на світовому ринку падають. Друга: це те, що ми дуже гарно підготувалися до антиросійських санкцій, які були введені з 5 лютого у Європі, введено ембарго на імпорт російських нафтопродуктів, відповідно, уряд ще наприкінці жовтня звернувся до трейдерів із закликом формувати запаси, щоб мінімізувати перебої або якісь кризові явища. В результаті, ми маємо гарні запаси. За січень-лютий на ринку було пального більше, ніж у довоєнні місяці 2022 року”, – сказав Куюн.

Також він зазначив, що на сьогодні не бачить приводів до різкого зростання цін на пальне.

Нагадаємо, що середня ціна на автогаз на українських АЗС з 10 до 24 березня знизилася на 26 копійок і становила 22,04 грн. Зменшення вартості бензину в Україні фіксують ще від початку березня. Зокрема, з 3 по 10 березня бензин в середньому втратив в ціні 5-12 копійок.

Деякі експерти пов’язують відповідну тенденцію з тим, що у лютому 2023 року Україна вперше за свою історію домовилася про імпорт дизпалива з США. Виробником нафтопродуктів є Marathon Petroleum Company. Поставки йдуть не напряму до України: спочатку танкери з дизпаливом прямують до портів у Гамбурзі, а слідом – до терміналів у Польщі.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x