Більше ніяких попереджень та штрафів: домашній тиран з Кулевчанської громади понесе кримінальну відповідальність за знущання над співмешканкою

0 коментарів 9099 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


44-річний мешканець Кулевчанської ОТГ, який зловживаючи алкоголем, у стані сп’яніння влаштовував вдома сварки та погрожував фізичною розправою своїй співмешканці, опиниться на лаві підсудних. Домашнього тирана попереджали про кримінальну відповідальність за знущання над жінкою, проте чоловік не дослухався до слів поліцейських.


Як розповіли у Білгород-Дністровському відділі поліції, жінка повідомляла в поліцію про дії співмешканця і правоохоронці протягом року кілька разів притягували кривдника до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства, передбаченого частинами 1 та 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з подальшим судовим накладанням стягнень у вигляді штрафу.

Громадянина попередили про кримінальну відповідальність, якщо не стане на шлях виправлення. Він не дослухався, тому на підставі зібраних доказів правохоронці висунули чоловіку обвинувачення в домашньому насильстві, передбаченому статтею 126-1 Кримінального кодексу України.

Обвинувальний акт скерували до суду. Тепер правопорушнику загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

Поліцейські зазначають, що громадяни, які потерпають від психологічного, економічного, фізичного або сексуального насильства, не всі наважуються сказати про це близьким людям, правоохоронним чи іншим компетентним органам. Найчастіше їх стримує фінансова залежність від кривдника, боязнь фізичної розправи з його боку та осуду оточення. Але правоохоронці закликають не замовчувати ці ганебні явища, бо безкарність ще більше «розв’язує руки» правопорушнику.

«За потреби телефонуйте в поліцію за номером 102 або на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства за номером 116123 чи на Урядову «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей за номером 1547. Якщо потрібна інформаційна, психологічна або юридична консультація, можна звернутися і до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0800213103. Існує достатньо важелів, щоб притягнути до відповідальності домашніх кривдників. Головне – не мовчати», – наголошують у поліції.

0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии