Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть у Viber

0 коментарів 13716 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть і на електронні месенджери. Зокрема, повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на один із найпоширеніших месенджерів – у Viber. 


Про це повідомляє Державна судова адміністрація України.

Відповідний порядок затверджено наказом ДСА України від 23.01.2023 р. № 28.

Згідно з порядком повістки, за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на месенджер. У випадку, коли мобільний телефон абонента не “прив’язаний” до месенджеру, повістки як і раніше надходитимуть у формі SMS-повідомлень.

Наразі, державним підприємством “Інформаційні судові системи” завершуються розробка сервісу щодо автоматичного надсилання судами повісток на один із найпоширеніших месенджерів – Viber. Впровадити сервіс заплановано не пізніше 10.02.2023 р.

Сервіс забезпечуватиме економію коштів судів в сумі понад 6 млн грн на рік, оскільки вартість однієї надісланої судової повістки за допомогою месенджеру (Viber) втричі дешевша за вартість однієї надісланої судової повістки у вигляді SMS-повідомлення.

Месенджер, аналогічно SMS-повідомленням, забезпечуватиме доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставку таких повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту