Справжні забрали – купив нові: мешканець Ізмаїла понесе кримінальну відповідальність за використання підроблених водійських прав

0 коментарів 14769 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


35-річного жителя Ізмаїла двічі притягували до адміністративної відповідальності за нетверезе водіння. Рішенням суду правопорушника позбавили права керувати транспортними засобами, а він купив в Інтернеті права, сподіваючись обійти покарання. Правоохоронці викрили підприємливого чоловіка за кермом легкового автомобіля «ВАЗ» під час перевірки на блокпосту в передмісті Болграда.


Як повідомили у Болградському відділі поліції, водій надав охоронцям порядку водійське посвідчення, але вони одразу ж встановили: документ має ознаки підробки і не значиться в жодному реєстрі.

Посвідчення водія у чоловіка вилучили і направили на експертне дослідження. Згідно з висновком експерта, воно не відповідає встановленому зразку аналогічного бланку оригінального документа, що перебуває в офіційному обігу на території України.

В ході слідства фігурант зізнався, що надав свої анкетні дані й заплатив трохи більше 7000 гривень особі, яку знайшов у інтернеті, щоб йому виготовили водійське посвідчення. У такий спосіб він хотів обійти постанову суду про позбавлення права керування транспортними засобами через нетверезе водіння.

Правопорушнику висунули обвинувачення в пособництві, тобто в наданні засобів вчинення кримінального правопорушення іншими співучасниками, підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується підприємством, що має право видавати та посвідчувати такі документи, і який надає права та звільняє від обов`язків, з метою використання його підроблювачем та іншою особою (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України), а також у використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 ККУ).

Обвинувальний акт правоохоронці скерували до суду.

Тепер обвинуваченому, згідно з чинним законодавством, загрожує вже кримінальне покарання у вигляді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 гривень) або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Прокоментувати

Розміщуючи коментар, ви погоджуєтесь дотримуватися правил нашого сайту