Ця дорога небезпечна для життя – в Болградському районі водії та місцева влада благають про ремонтні роботи

0 коментарів 19278 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Болградській громаді б’ють на спалах – стан дороги Виноградівка-Владичень настільки погіршився, що це не тільки перешкоджає комфортному руху, а й становить загрозу життю. Особливо небезпечно – на підйомі протяжністю 900 метрів, де через велику кількість ям, роз’їхатися двум автівкам – справжня проблема, а іншого шляху вони не мають. Про це повідомляють у міській раді. 


За даними чиновників, обласна дорога, що пролягає із села Виноградівка до села Владичень Болградської громади, давно входить до антирейтингу за якістю, оскільки від початку здобутої Україною незалежності жодного разу не бачила капремонту.

Усвідомленням цього стурбовані як влада Болградської громади, так і мешканці села Владичень.

«Цей підйом сам по собі небезпечний через його крутість. Але останнім часом через те, що дорожнє полотно вкрилося ще більш глибшими ямами, практично неможливо роз’їхатися двом автомобілям. А це може спричинити аварію. Кажу це не лише як пасажир, а й як водій. Ще кілька років тому взимку рейсовий автобус на цьому підйомі розгорнуло так, що одна з його частин опинилася над урвищем», – зазначає староста села Владичень Марія Ігнатова.

Не за горами чергова зима. І ймовірність того, що ні автобус, ні швидка не зможуть проїхати цією ділянкою, так само як і людям ще складніше буде виїхати на роботу, лікування чи навчання в районний центр, стає вище. Її слова підтверджує водій рейсового автобуса Болград-Владичень Іван Хрісов, який щодня перевозить людей через цей небезпечний відрізок маршруту вже років десять.

«Кожна поїздка цією ділянкою – це не тільки шкода транспорту, тому що доводиться постійно маневрувати, щоб не допустити аварії, а й величезний стрес. Ти ж везеш не дрова, а людей, ти відповідаєш за них. Куди тільки ми вже не зверталися. До самих верхівок добиралися, відео-факти надсилали. Але справа з місця так і не зрушила. Вважаю, що треба продовжувати стукати у всі двері», – вважає Іван.

«Якщо не доб’ємося ремонту, то доб’ємося трагедії», – додає викладач Владиченського ліцею, мешканець цього села та депутат Болградської міської ради Володимир Сайтарли.

Зазначимо, що на ім’я Болградського міського голови місяць тому було направлено колективний лист від стурбованих жителів Владичені, в якому вони просили термінового проведення хоча б ямкового ремонту цієї ділянки дороги, який вже проводилася півтора роки тому.

«Ямковий ремонт цієї ділянки лише на якийсь час зменшив проблему цього підйому. Тому ще при ухваленні бюджету на 2022 рік ми заклали певну суму для співфінансування проектно-кошторисної документації на капремонт цієї обласної дороги, сподіваючись, що справа зрушиться нарешті. Проте з війною з цими планами нам довелося розпрощатися. Але ми все ж таки ще раз направили відповідні листи до Служби місцевих автошляхів та начальника Болградської районної військової адміністрації, в яких виклали всю катастрофічність ситуації», – розповів Сергій Димитрієв.

Нещодавно до Болградської міськради надійшла відповідь від Служби автомобільних доріг. І вона, на жаль, не обнадіює. В офіційному листі в. о. директора Андрій Сандул одразу звертає увагу на те, що начальником Одеської обласної військової адміністрації від 2 вересня 2022 року затверджено Список аварійних, відновлювальних робіт та експлуатаційне утримання автошляхів загального користування місцевого значення Одеської області на період воєнного стану у 2022 році за рахунок субвенції з держбюжету до місцевих бюджетів. Проте виконання робіт на автодорозі загального користування місцевого значення О160708 Виноградівка-Котловина-Нагорне-Орлівка-/М-15/ (саме на ній розташована багатостраждальна ділянка) до цього Переліку не включено. І взагалі – «на сьогодні всі роботи проводяться виключно у рамках експлуатаційного утримання. Усі будівельні та ремонтні роботи поки що вимушено призупинені у зв’язку з військовою агресією росії в Україні».

Як альтернатива та «враховуючи вкрай обмежене фінансування на виконання робіт з експлуатаційного утримання доріг», керівництво Служби пропонує розглянути питання фінансування за рахунок коштів місцевого бюджету – органів місцевої влади на проведення ремонтних доріг на автодорозі. В іншому випадку було обіцяно лише на 2023 рік включити названу дорогу при формуванні плану проведення ремонтних робіт з експлуатаційного утримання.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x